Shadow

Kołysanki dla dzieci

Dużo osób wesoło przywołuje wiek dziecięcy, w większości wypadków pamięta się kołysanki, w szczególności te śpiewane codziennie, ulubione, jakie z zapałem zaśpiewa również swoim dzieciom. W związku z tym również dla szkrabów od wielu lat się powtarzają z niewielką korektą tekstu, czy melodii, jednak przekazywane z pokolenia na pokolenie śpiewamy te same kołysanki dla niemowląt.

A jeżeli nas pamięć zawiedzie i pożądać będziemy wsparcia zdołamy bez trudu odświeżyć wspomnienia zaglądając do internetu, gdzie odnajdziemy nie tylko poszczególne piosenki w przeróżnych aranżacjach, teksty i podkłady melodyczne, ale również pełne serwisy internetowe zadedykowane kołysankom i piosenkom dla maluchów. Bez wątpliwości jest coś nadzwyczajnego i nadprzyrodzonego w kołysance, że praktyka śpiewania przede wszystkim niemowlętom ma stale pokaźne grono entuzjastów pośród rodziców, a przede wszystkim pośród dzieci, które wprost lubią słuchać kołysanek, nie tylko tulących ich do snu.

Któż nie zna i nie wspomina z łezką w oku takich kołysanek jak „aaa kotki dwa”, „idzie niebo ciemną nocą”, czy „był sobie król, był sobie paź…” Im dzieci są starsze, tym kołysanki zamieniają czytane bajeczki, opowiadania, aż stają się same rodzicami i powracają do swoich kołysanek z dzieciństwa, tuląc w ramionach swoje maleństwa, a równocześnie wspominając swoje lata dziecięce.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *