Shadow

Zarabiaj na pisaniu bajek dla dzieci

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób myśli o własnej działalności gospodarczej. Wśród tej grupy ludzi dużym odsetkiem są kobiety, w tym młode mamy, które z jednej strony chcą być z dzieckiem w domu, a z drugiej zaś – rozwijać się i zarabiać. Jaki biznes można prowadzić bez wychodzenia z domu, przy niewielkich nakładach finansowych?

Pomysłów na biznes w domu jest wiele. Można robić biżuterię, szyć maskotki czy ubranka, prowadzić sklep internetowy, zajmować się pisaniem artykułów czy tworzeniem grafik. To tylko kilka najpopularniejszych pomysłów – co jeśli jednak szukamy czegoś bardziej oryginalnego?

Każdy kto ma dziecko choć raz opowiadał mu jakąś wymyśloną bajkę. Czemu więc nie przelać tej historyjki na papier! Pisanie bajek dla dzieci to biznes przyjemny szczególnie dla tych, którzy mają własne dzieci – mogą od razu uzyskać recenzje swojego dzieła, a nie ma lepszego krytyka od dziecka. By rozpocząć przygodę z pisaniem, nie trzeba mieć jakiś dużych umiejętności – wystarczy nieco kreatywności. Dobrze jest, jak się potrafi rysować, ale nie jest to wymóg konieczny – ilustracje można zamówić u grafika, zakupić grafiki na stocku lub też wykorzystać darmowe zdjęcia.

Mam pomysł na bajkę, nawet ją spisałam, ale co dalej?

Najtrudniejsze za tobą 🙂 Teraz już zostaje tylko znalezienie wydawnictwa. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Obecnie na rynku działa wiele niszowych wydawnictw jak np. Poligraf, które umożliwia wydanie książki praktycznie każdemu w niewielkim nakładzie. Idealna opcja dla początkujących autorów.

„W Wydawnictwie Poligraf pracuje wielu wspaniałych pracowników. (…) Mamy niesamowitą wręcz korektę i redakcję. (…) No i panie graficzki, których projekty okładek trafiają w samo sedno wyobrażeń Autorów o swojej okładce, najczęściej już za pierwszym razem.”

Cyt. „O naszym wydawnictwie literackim Poligraf

Pisaniem książek – w szczególności dla dzieci – może się zająć naprawdę każdy. Wystarczy troszkę chęci i pomysł, a każdy kto ma własne dziecko na pewno takowy szybko znajdzie. Dziecko samo podpowie o czym chciałoby posłuchać, a potem wszystko już w twoich rękach. Klientów na książki dla dzieci można pozyskać dość szybko. Na początku z pewnością łatwo nie będzie, ale w żadnym biznesie nie ma lekko. Uwierz więc w siebie i działaj. Zarabiaj na pisaniu książek dla dzieci – łącz przyjemne z pożytecznym i ciesz się swoją niezależnością finansową.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *