Shadow

Jak odkryć w sobie na nowo dziecko?

sunglasses-635269_1920

Czy zastanawiałaś się kiedyś czy w dorosłej i poważnej kobiecie zostało coś z czasów dzieciństwa? Wtedy, kiedy uwielbiałaś się huśtać, skakać po drzewach i patrzeć na chmury. Kiedy nie było większych problemów i tak naprawdę cieszyła Cię każda chwila. Czy czasem nie zgubiłaś się po drodze?

Przypomnij sobie to, jakim dzieckiem byłaś.

Mała złośnica, a może grzeczna i poukładana? Czy dziś coś się zmieniło? Wbrew pozorom jest to bardzo ważne. Dlaczego? Otóż tak naprawdę sięga do Twojej prawdziwej natury, która mogła zostać nieco przyćmiona w drodze dorastania. Tak naprawdę, to ciężko jest stwierdzić co takiego z Tobą się dzieje. Nie masz na nic siły ani tym bardziej ochoty. Mało co Cię cieszy, a czujesz ciągłe przemęczenie.

Krok w stronę tego, aby sytuację rozwiązać.

Każdy miewa gorsze dni. Niejednokrotnie przytłacza nas nawał obowiązków i po prostu nie mamy na nic ochoty. Pomożemy jednak pójść troszkę dalej i znaleźć rozwiązanie, jak zapobiegać takiemu stanowi rzeczy. Być może Twój problem tkwi w tym, iż prowadzisz niewłaściwy tryb życia. Mamy tutaj na myśli taki, który został nietrafnie dopasowany do Twojej osobowości. Jak to stwierdzić? Po prostu – zaplanuj coś dla siebie. Napij się ulubionego wina, wyjdź pobiegać, zrób sobie kubek kawy i nie staraj się myśleć o pracy albo wiecznie niezadowolonym mężu. Bardzo istotne jest to, aby nikt Ci w danym momencie nie przeszkadzał. Musisz sama sobie pozwolić na pewnego rodzaju luksus, czyli najprościej ujmując – chwilę świętego spokoju.
Postaraj się, aby zarejestrować jak najwięcej szczegółów oraz konkretnych sytuacji i emocji. Zastanów się nad tym, co Ci daje radość i jakie czynności wywołują uśmiech na Twojej twarzy. Pomyśle co zawsze dawało Ci sporą dawkę energii i kim chciałaś być kiedy dorośniesz. Być może tą prostą drogą dojdziesz do jakiś marzeń oraz planów.

Dobrym sposobem na lepsze poznanie siebie będzie także rachunek sumienia. Możesz na przykład wziąć kartkę i spisać wszystko to, co aktualnie przychodzi Ci do głowy. Kosztem dorosłości musiałaś zapewne zrezygnować z wielu rzeczy. Powinnaś wykonać porządby rachunek sumienia, aby móc odpowiedzieć na podstawowe pytania: co i dlaczego zostało usunięte z Twojego życia? Być może pewien stan został Ci po prostu narzucony i stąd pojawienie się pierwszych problemów. Może szybko okazać się, iż pozbawiłaś się wielu pasji. Nic więc dziwnego, że Twój świat nie jest już tak ciekawy jaki kiedyś, a Ty straciłaś apetyt na życie.

Każdy powrót do równowagi z założenia nie jest trudny. Trzeba na nowo odkryć siebie i dostrzec w sobie małą dziewczynkę. W praktyce to już nie jest łatwe, jednak wykonalne. Wystarczy starać się rezerwować czas tylko dla siebie i wykorzystywać go na ulubione czynności albo szukanie nowych przygód. Masz prawo, aby puścić wodze fantazji i robić to, na co tylko przyjdzie Ci ochota. Zobaczysz jak szybko Twoje życie nabierze rumieńców.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *