Shadow

Zalety i wady toreb i plecaków skórzanych

Torby i plecaki skórzane to inwestycja na lata. Wiele osób kupuje tylko i wyłącznie produkty ze skóry, ponieważ zawsze są one modne, można je znaleźć w różnych wariantach kolorystycznych, modelach, wzorach czy jako produkty wielkich domów mody. Ale i mniej znane firmy produkujące galanterią skórzaną cieszą się popularnością. Od pasków i portfeli, po torebki i plecaki każdy taki produkt jest przyjemny w dotyku, ma niebanalny zapach i będzie trwały na lata. Jednak czy galanteria skórzana ma wobec tego jakieś wady?

Torebki i plecaki ze skóry – dlaczego są popularne?

Torby i plecaki skórzane są uznawane za bardzo trwałe. I to prawda, jeśli odpowiednio będziemy o nie dbać to zachowają swój kształt i kolor przez wiele lat. Ponadto w wypadku skórzanych produktów lekkie przetarcia koloru czy rysy na fakturze dodają im tylko charakteru i wyjątkowego wyglądu. Co ważniejsze trudniej jest je zniszczyć dogłębnie, a jeśli chcemy zlikwidować przetarcia można po prostu użyć pasty w tym kolorze i nie będzie śladu po odbarwieniu. Ważne jest też to, że skóra jest wytrzymała i elastyczna, a więc może utrzymać duże obciążenie np. noszenie teczek z dokumentami czy szkolnych książek.

Uznaje się też galanterię skórzaną za elegancką, wytworną i luksusową. Dlatego można znaleźć i luksusowe marki produkujące dodatki ze skóry, jak i mniejsze firmy, często nawet sklepy sieciowe wypuszczające kolekcje premium wykonane właśnie ze skóry. Z tego powodu kupując skórzaną torebkę czy plecak warto postawić na model uniwersalny, który mimo zmieniającej się mody zawsze będzie mógł nam towarzyszyć – jak na przykład te dostępne tutaj: https://www.skorzana.com/pol_m_Torby-127.html. Zwłaszcza jeśli ktoś buduje tzw. garderobę w kapsułce przyda mu się skórzana torba czy plecak, ponieważ raz kupione wystarczą na wiele sezonów.

Wady galanterii skórzanej

Dla wielu osób wadą wyrobów ze skóry naturalnej jest jej cena. Owszem torebka ze skóry naturalnej może kosztować więcej niż torebka z materiału czy ekoskóry, ale patrząc na to jak szybko psują się czy zużywają torebki z innych materiałów może się okazać, że już po roku czasu i tak wyjdziemy oszczędniej na zakupie torebki skórzanej niż kupowaniu kilku torebek z ekoskóry na rok.

O torebki i plecaki skórzane trzeba dbać. Kiedy zamokną trzeba je szybko osuszyć. Nie można ich też prać, a jedynie czyścić zwilżoną szmatką. Trzeba też je impregnować i natłuszczać, aby nie wchłaniały wilgoci i przez to się nie niszczyły. Można więc powiedzieć, że o taką torebkę czy plecak trzeba po prostu regularnie dbać, aby zachowały swój wygląd i trwałość na długo.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.