Shadow

Zakupy spożywcze online – o czym pamiętać?

Kupowanie w sieci ma kilka zalet: brak kolejek, oszczędność czasu czy komfort. Nie trzeba biegać po sklepie, ani wnosić ciężkich toreb po schodach. Możesz wygodnie siedzieć przy komputerze z kubkiem gorącej kawy i wybierać ulubione produkty. Aby nie przepłacać i nie wyrzucać pieniędzy w błoto, warto jednak się nieco przygotować.

Zakupy przez Internet oferuje wiele sklepów: Piotr i Paweł, Tesco czy Frisco. Opinie o e-sklepach możesz znaleźć na blogach i w mediach społecznościowych. Jeśli się z nimi zapoznasz, możesz uniknąć niepotrzebnych problemów.

1. Korzystaj z zaufanych sklepów internetowych

Głównie od jakości produktów zależy smak Twoich potraw. To one mają też decydujący wpływ na Twoje zdrowie, a nawet samopoczucie. Korzystaj wyłącznie z usług sprawdzonych dostawców. Przeglądając fora internetowe lub blogi możesz zapoznać się ze szczegółowymi opiniami Internautów. W testach konsumenckich najlepiej wypada Piotr i Paweł, Auchan i Frisco. Opinie o jakości ich usług były bardzo pozytywne.

Zakupy internetowe stały się aż tak popularne, że stworzony został ich ranking[1]! W 2016 roku najlepszym sklepem internetowym ogłoszono Frisco. Opinie o Tesco oraz sklepie Piotr i Paweł także były korzystne.

2. Nie zapominaj o dodatkowych opłatach

Pamiętaj, że płacisz nie tylko za zakupy, lecz także za dostawę. Sprawdź oferty różnych sklepów. Niektórzy dostawcy oferują darmową dostawę do domu, jeśli zostanie przekroczona dana suma pieniędzy podczas zakupów. W związku z tym, czasem warto robić większe zakupy z bezpłatną dostawą, ale rzadziej. Unikniesz dzięki temu kosztów związanych z dostawą produktów i będziesz mieć zapas jedzenia na dłużej.

3. Zwróć uwagę na sposób pakowania

Kiedy odbierasz zakupy, dokładnie przejrzyj wszystkie produkty. Upewnij się, że nie dodano artykułów, których nie było w zamówieniu. Liczy się także to, w jaki sposób zakupy zostały zapakowane. Sałata nie powinna być przygnieciona przez butelki z wodą, a szarlotka zgnieciona przez karton mleka. Jeśli produkt byłby uszkodzony, zawsze możesz odmówić jego przyjęcia i ubiegać się o zwrot kosztów.

4. Czas dostawy

Dzień i godzina dostawy powinna być dostosowana do Twojego grafiku. Niektóre sklepy doliczają opłatę za dostawę w weekendy. Z łatwością jednak znajdziesz dostawców, którzy nie doliczają żadnych dodatkowych opłat. Czas dostawy jest podawany w przybliżeniu, jednak dostawca nie powinien pojawiać się godzinę po umówionym czasie dostawy.

Zakupy przez Internet mają ułatwić życie, dlatego warto zapoznać się z opiniami Internautów i przemyśleć wybór odpowiedniego dostawcy. Możesz dzięki temu zaoszczędzić czas i pieniądze, a także zyskać pewność, że Twoje potrawy będą przyrządzone ze składników najwyższej jakości.

[1] https://www.totalmoney.pl/ranking-sklepow-2016

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *