Shadow

Zabawki edukacyjne, czyli nauka poprzez zabawę

Kto powiedział, że zabawa nie ma żadnych walorów edukacyjnych? Realizowana za pomocą odpowiednio dobranych zabawek może zapewnić dziecku nie tylko mnóstwo radości, ale jednocześnie pełnić funkcję edukacyjną.

Podczas zabawy dziecko już od najmłodszych lat poznaje świat aż na cztery różne sposoby: poprzez naśladownictwo, odkrywanie, próbowanie i konstruowanie. By spotęgować możliwości poznawcze, warto podrzucić maluchowi odpowiednie zabawki – takie, które będą uczyć i pozwolą nabywać nowe umiejętności.

Zabawki edukacyjne rozwijające zręczność

Zabawki edukacyjne zręcznościowe to szeroka grupa produktów, dzięki którym możliwe jest ćwiczenie zdolności manualnych przy jednoczesnym rozwijaniu koordynacji ręka – oko. W tej grupie artykułów znajdują się wszelkiego rodzaju gry zręcznościowe, np. nawlekanki, bierki, układanie wieży z klocków, pchełki.

Zabawki edukacyjne ćwiczące wyobraźnię przestrzenną

Wyobraźnia przestrzenna jest tą cechą, która przydaje się w dorosłym życiu. Dlatego warto ją kształtować już od najmłodszych lat, w czym pomogą m.in. puzzle, klocki czy całe zestawy do majsterkowania. Wyżej wymienione zabawki nie tylko rozwijają wyobraźnię przestrzenną, ale również umiejętność logicznego myślenia.

Zabawki edukacyjne wspomagające naukę języków obcych

Specjaliści podkreślają, że nauka języków obcych już u kilkulatków pozwala osiągnąć zadowalające efekty. Sprawą oczywistą jest, iż nauczanie nie może odbywać się w sposób typowy dla kursów prowadzonych dla osób dorosłych. W przypadku maluchów tylko nauka przez zabawę ma sens.

W przyswajaniu obcych słówek pomogą np. klocki z alfabetem oraz rysunkami opatrzonymi obcojęzycznymi słowami.

Zabawki edukacyjne ułatwiające naukę matematyki

Nic nie stoi na przeszkodzie, by już kilkuletnie dziecko zapoznać z tajnikami matematyki. Nauka cyfr i nauka liczenia pomoże oswoić się z trudną matematyką, budując fundament do wykonywania bardziej skomplikowanych obliczeń w przyszłości.

By wspomóc naukę liczenia i operacji na liczbach, warto zaopatrzyć się w klocki z cyframi, drewniane liczydła czy specjalne tabliczki z obracanymi walcami do nauki mnożenia.

Akcesoria edukacyjne wspierające twórczość

Twórczość i kreatywność to cechy, które przydają się w dorosłym życiu. Dlatego dobrze jest rozwijać te umiejętności od najmłodszych lat. Tym bardziej, że wystarczy dać dziecku do ręki przybory piśmiennicze, plastelinę czy farby. To właśnie za ich pomocą pociechy będą wyzwalały drzemiące w nich pokłady dziecięcej kreatywności, a jednocześnie będą ćwiczyły sprawność manualną.

Kupujesz zabawki edukacyjne? Na to zwróć uwagę…

W sklepach znaleźć można szeroki wybór zabawek niosących ze sobą walory edukacyjne. Nie powinno to być jednak jedynym kryterium decydującym o zakupie. Warto sięgać po produkty, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Są pozbawione wszelkich szkodliwych substancji chemicznych wykorzystywanych przy ich produkcji. Ważne jest też, by były swoją konstrukcją dostosowane do wieku dziecka. Jeśli przeznaczone są do zabawy dla kilkulatków, nie mogą posiadać drobnych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez malucha.

Poznaj asortyment bezpiecznych zabawek edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku w ofercie sklepu PaTaToy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *