Shadow

6 sposobów na odpowiednie mycie twarzy

Jeżeli posiadasz skórę twarzy, która pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to być może problem leży w sposobie, w jaki ją myjesz. Mycie twarzy jest sztuką i procesem skomplikowanym, w którym należy zwrócić uwagę na wiele zmiennych.

Mycie rąk.

Należy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj mydła, ale również użycie myjki, temperaturę wody oraz predyspozycje skóry. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to umycie rąk. Jest to proces często pomijany, a pamiętajmy, iż na dłoniach mieści się wiele bakterii oraz zanieczyszczeń, które zostają potem przenoszone na twarz.

Związanie włosów.

Włosy nie powinny przeszkadzać podczas mysia twarzy. Większość osób wystarczy w ciągu dnia dwukrotnie umyć twarz. Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej, to oczywiście warto to robić częściej. Jest to jednak utrudnienie dla osób, które noszą makijaż, jednak pozwala na zachowanie lepszej kondycji skóry. Makijaż, który zostaje nałożony na czystą skórę wygląda dużo lepiej. Jeżeli poszukujesz produktu idealnego do swojej twarzy, to musisz brać pod uwagę jaki rodzaj skóry posiadasz. Dla suchej oraz wrażliwej – warto zainwestować w produkt bezzapachowy, ponieważ został on przystosowany dla wyjątkowo delikatnej skóry.

Mycie twarzy wodą ciepłą.

Przynosi to najlepsze rezultaty, ponieważ woda gorąca może spowodować spore podrażnienia. Do ostatecznego spłukania dobrze jest jednak użyć zimnej wody, gdyż spowoduje to zamknięcie porów. Skóra posiada lekko kwaśny odczyn pH i właśnie z tego względu produkt służący do jej mycia powinien posiadać podobne pH. Mydła zazwyczaj posiadają odczyn zasadowy, także nie nadają się do codziennego użytku.

Użycie szczoteczki do twarzy.

Może powodować podrażnienia u osób, które mają wrażliwą cerę. Szczoteczka do twarzy jest jednak idealna dla osób, które posiadają tłustą cerę. Szczoteczka idealnie usuwa naskórek, który jest martwy.

Palce.

Powinnyśmy także pamiętać, iż do umycia twarzy wystarczy odrobina preparatu, który jest odpowiedni dla danej skóry oraz… palce! Wykonuj delikatne, okrężne ruchu po to, aby rozprowadzić preparat po całej twarzy. Zachowaj jednak ostrożność w okolicach oczu, żeby nie dopuścić do dostania się do nich środka myjącego. Absolutnie nie szoruj twarzy, nawet wtedy, kiedy borykasz się z trądzikiem. Może to bowiem doprowadzić do uszkodzeń skóry oraz podsycenia już istniejących na niej zmian.

Delikatność.

Myjąc twarz należy zachować delikatność. Jest ona tak naprawdę kluczem do sukcesu. Twarz powinna zostać pielęgnowana w sposób odpowiedni i używając zdrowych kosmetyków. Należy zwrócić uwagę także na to, iż cała sztuka w dbaniu i cerę nie kończy się na jej umyciu. Nie zapominajmy o tym, aby odpowiednio ją wysuszyć i nie stosować pocierania jej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *