Shadow

Wycieczka do zoo

animals-1010643_1280

Każdy z nas choć raz w swoim życiu był w zoo i wielu do dziś dnia pamięta tę wycieczkę. Zazwyczaj pierwsza wizyta w tym przybytku dla zwierząt ma miejsce jeszcze w szkole, jednak warto wybrać się na taką wycieczkę tylko w gronie rodzinnym.

Ogrodów zoologicznych w naszym kraju jest dość sporo, jedne są większe, drugie mniejsze, jedne mają ładne zaplecze dla zwiedzających u innych jest z tym na bakier. Zastanówmy się zatem, do którego zoo się wybrać na rodzinną wycieczkę, aby zadowoleni byli zarówno ci mali jak więksi?

Bardzo ciekawym miejscem jest ogród zoologiczny we Wrocławiu, który zajmuje bardzo rozległy teren. Potrzeba naprawdę wielu godzin aby zobaczyć wszystkie zwierzęta i aby dokładnie się im przyjrzeć. Na terenie zoo jest również dość dobra baza gastronomiczna, można więc odpocząć zjeść obiad lub pyszny deserem. Są też atrakcje dla dzieci, jak zakątek do wspinaczki czy plac zabaw.

Od niedawna obok zoo na świeżym powietrzu jest również dostępne dla zwiedzających oceanarium, które zachwyca egzotycznymi gatunkami zwierząt, ryb i roślin. Możemy więc z bliska podziwiać żarłoczne rekiny czy delfiny. Oceanarium tak zostało zaprojektowane, że wędrujemy w wielkim akwarium, a nad nami i obok nas pływają rozmaite gatunki ryb. Wygląda to naprawdę niesamowicie i polecamy przekonać się na własne oczy.

Na terenie oceanarium znajdą również Państwo liczne restauracje, w  których można tanio i smacznie zjeść obiad lub kolację.

Jeżeli do Wrocławia nam nie po drodze, to proponujemy wybrać się do ogrodu zoologicznego w Chorzowie. Jest to największy tego typu ogród w całej Polsce i co też niezwykle istotne, ogród jest połączony z przedziwnym parkiem dinozaurów. Prehistoryczne zwierzęta są wykute z kamienia i mają imponujące rozmiary, które są zbliżone do rozmiarów rzeczywistych. Można poznać różne gatunki tych zwierząt, poznać ich historię i zrobić sobie z nimi rodzinną fotkę

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *