Shadow

Wiosenne porządki w domu i ogrodzie

Wiosna za pasem, jest coraz cieplej i przyjemnie wychodzi się do ogrodu. Po zimie na pewno czeka nas sporo obowiązków i porządki. Podpowiadamy w jakie narzędzia powinna zaopatrzyć się każda Ogrodniczka, Pani domu, nowoczesna kobieta, żeby porządki nie stały się wiosennym koszmarem.

Okazuje się, że każda kobieta, która zajmuje się domem, a czasami również ogrodem, potrzebuje porządnej drabiny. To stwierdzenie na pewno jest dla Was zaskoczeniem, bo przecież drabinę powinien mieć przede wszystkim Pan domu. To prawda. Są jednak prace, do których potrzebujemy nieco bardziej damskich drabin aluminiowych, które przydadzą się nam do wszelkich prac gospodarczych.

Drabina alumioniowa domowa, jednostronna – to niezbędne narzędzie każdej Pani Domu

Mycie okien, ścieranie kurzy z mebli i karniszy, wycieranie kloszów lamp czy żyrandoli – to prace, które wykonuje większość, jeśli nie każda z nas. Nie warto wykonywać ich stojąc na stołku obrotowym, taborecie czy innej konstrukcji własnego pomysłu. Chodzi o bezpieczeństwo.

Tak samo sprawy mają się jesli chodzi o prace w ogrodzie. Podlewanie kwiatków zawieszonych przy suficie na tarasie, podcinanie pędów, podlewanie krzewów i kwiatów pnących – drabina sprawdza się znakomicie.

Jaką drabinę wybrać do domu, a jaką do ogrodu, to temat na osobny wpis, bo oferta jest szeroka i jest w czym wybierać. A jaka drabina przyda się Paniom w domu?

Najbardziej podstawową drabiną, jest na pewno drabina aluminiowa domowa jednostronna, która jest lekka, ma wygodne stopnie i poręcz zabezpieczającą. Warto wybrać drabinę polskiego producenta, z 3-letnią gwarancją i certyfikatem bezpieczeństwa, taką jak na przykład Alve Eurostyl. Jej cena to około 100 zł, ale to inwestycja na lata.

Nie każda wie, że do takiej drabiny można dokupić akcesoria, które znacząco ułatwiają prace w domu, sklepie czy ogrodzie. Takie akcesorium, to na przykład podręczne pudełko na narzędzia do drabin domowych ToppBox, zawieszane jest na pałąku drabiny. Ułatwia pracę, wszystkie narzędzia są zawsze „pod ręką” i co ważne, przydaje się zarówno Paniom, jak i Panom.

prace z pojemnikiem na drabinę domowąpojemnik na drabinę domowąpojemnik na drabinę domową1pani na drabinie aluminiowej

Jeśli do tego zestawu dorzucić suszarkę ogrodową, na której powiesisz pranie po wiosennych porządkach, to mamy komplet idealny – takie domowo-ogrodowe „must have” każdej Pani. Nic nie wysuszy Twojego prania lepiej niż słońce i wiatr. Suszarka taka, to 50 metrów linki, na której można rozwiesić pranie. Suszarka obraca się, gdy wieje wiatr i pranie suszy się równomiernie. Suszarka ma też regulowaną wysokość i można ją rozkładać na trawie i betonie.

Suszarka ogrodowa na pranie
Suszarka ogrodowa na pranie
Nic nie wysuszy Twojego prania lepiej niż wiatr i słońce
Nic nie wysuszy Twojego prania lepiej niż wiatr i słońce

Te trzy produkty można kupić razem w zestawie na www.alve.pl w zakładce „Zestawy – kupuj taniej”, wtedy oszczędzamy nawet do 40 zł.

Mam nadzieję, że ten wpis, przekonał Panie do przyjrzenia się narzędziom takim jak drabina. Poza tym dziś Dzień Mężczyzny, więc może warto pomyśleć o prezencie również dla Niego?

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *