Shadow

Wielki świat małej czarnej torebki

Są takie elementy damskiej garderoby, które są uniwersalne, piękne a jednocześnie nigdy nie wychodzą z mody. Wśród nich znajdują się mała czarna, granatowe dżinsy, biała koszula, czarna torebka i czarne szpilki. Tak naprawdę posiadając te elementy, możemy być pewni, zwłaszcza w przypadku torebki i butów, że dopóki się nie zniszczą będą pasować zawsze i do wszystkiego.

Chanelka – mały przedmiot pożądania

Co bardzo ciekawe dwie z wymienionych rzeczy wylansowała i zapewniła stałe miejsce w świecie mody jedna osoba. Mowa o Gabrielle Coco Chanel i oczywiście małej czarnej i czarnej torebce. Prawdopodobnie nie ma kobiety, która nie ma w swojej szafie choć jednej uniwersalnej czarnej sukienki, a obiektem jej marzeń nie jest mała czarna torebka na cienkim łańcuszku zwana chanelką. Są to rzeczy ponadczasowe, pasujące do prawie każdej okazji i jednocześnie bardzo uniwersalne w zależności od dodatków z jakimi je założymy. Torebka co ciekawe powstała z chęci wygody a nie z powodu trendów modowych. Do czasu jej wymyślenia torebki noszono w dłoni. Pani Chanel chciała się od tego uwolnić, więc z praktycznego punktu widzenia dodanie do torebki łańcuszka było posunięciem idealnym, a jednocześnie dodawało torebce elegancji. Każdy wie jak ten klasyczny model wygląda. Niewielkich rozmiarów, zamykana klapką z dodanymi u góry ozdobnymi złoconymi łańcuszkami. Oczywiście prawdziwa, klasyczna chanelka jest w czarnym kolorze z burgundową podszewką i nieodzownym pikowaniem na całej powierzchni.

Czarna torebka, nie zawsze oznacza to samo

Oczywiście nie każdy ma możliwość zakupienia oryginalnej czarnej torebki Chanel. Jest to dość spory wydatek, a ponadto na oryginalną chanelkę prowadzi się zapisy i trzeba czekać kilka tygodni. Czarna torebka (https://restyle.pl/product-pol-1469-PENTAGRAM-BAG-Czarna-torebka-z-pentagramem-usztywniana-torba.html) nie musi być chanelką, aby była ponadczasowa. Można wybrać spośród wielu modeli, torebkę dopasowaną do indywidualnego stylu, gustu i potrzeb a także zasobności portfela, który ostatecznie w tej torebce wyląduje. Każdy dom mody, każdy sklep z galanterią a nawet małe lokalne sklepiki posiadają różne modele czarnych torebek. Można wybierać spośród farbowanych, słomkowych, dużych toreb plażowych, poprzez ogromne shopperki z dwoma uchwytami, aż po klasyczne, ze skóry naturalnej, bądź ekologicznej w wersji matowej lub lakierowanej. Wybór czarnej torebki jest wyłącznie kwestią umiejętności szukania, bo prawdopodobnie znajdzie się ją w każdym możliwym rozmiarze, rodzaju i typie, jeśli nie w pierwszym ani drugim sklepie, to w końcu każda kobieta ze swoją wymarzoną, przeznaczoną czarną torebką się odnajdzie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *