Shadow

Warszawa dla dzieci – co warto zwiedzić?

27682189222_a040792b82

Warszawa jest miastem przyjaznym dla dzieci. Tutaj czeka wiele wyjątkowych miejsc, zabytków, muzeów, które są gotowe również na najmłodszych. Co powinno znaleźć się na waszej liście?

Aby zobaczyć wszystkie najciekawsze miejsca w Warszawie, potrzeba sporo czasu. Wtedy, gdy trzeba będzie zmieścić się tylko w jeden weekend, warto postawić na te najbardziej interesujące i wciągające, które na pewno na długi czas pozostaną w pamięci dziecka, a być może okażą się również inspiracją i początkiem nowego hobby?

 Centrum Nauki Kopernik

To nowoczesne centrum nauki, gdzie zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez przeprowadzanie rozmaitych doświadczeń czekających na nich na interaktywnych wystawach. Na terenie Centrum znajduje się także multimedialne planetarium oraz Park Odkrywców, który zachęca do przeprowadzania eksperymentów na świeżym powietrzu.

 Warszawskie Zoo

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony w 1928 roku. Aktualnie na powierzchni 40 hektarów mieszka tu przeszło 3,5 tysiąca zwierząt należących do ponad 500 gatunków. Wśród nich znajdują się również okazy egzotyczne, których oglądanie jest ogromną frajdą dla dzieci. W centrum Zoo znajduje się też nowoczesny plac zabaw.

 Zamek Królewski

Ta dawna rezydencja królów oraz jej otoczenie także zasługują na szczególną uwagę. Wewnątrz Zamku Królewskiego oglądać można interesujące zbiory prezentowane w wystawnie urządzonych salach.

 Pałac Kultury i Nauki

Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Warszawy. Na XXX piętrze budynku znajduje się taras widokowy, z którego można zobaczyć piękno stolicy z góry. W Pałacu Kultury i Nauki działają też teatry, kino oraz muzea, w tym Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN ze szkieletami dinozaurów i Muzeum Domków dla Lalek.

To tylko kilka naszych propozycji na atrakcje dla dzieci w Warszawie. Do wyboru jest także o wiele więcej zabytków i muzeów, czekają także popularne centra rozrywki i parki. Warszawa na pewno nie zawiedzie młodych turystów!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *