Shadow

Walizka wakacyjna – co ze sobą zabrać?

bellman-luggage-cart-104031_1920

Zwykle dopiero przed samym urlopem sprawdzamy pogodę. Nie zapominajmy jednak, że natura lubi płatać figle. Co więc zrobić, aby przygotować się na każdą ewentualność, a przy okazji nie zabierać ze sobą połowy szafy?

W momencie, kiedy pakujesz się na wakacje, to warto przygotować kilka gotowych kompletów. Muszą współgrać ze sobą tak, żeby rzeczy do siebie pasowały. Kapsułkowa szafa, to metoda, którą warto zastosować. Tym samym nie ma co wrzucać do walizki przypadkowych ubrań, lecz skompletować kilka zestawów, które składają się z elementów swobodnie się ze sobą łączących. Najlepiej, jeśli można je miksować z innymi częściami garderoby.
Z całą pewnością idealnym rozwiązaniem będą zwiewne sukienki. Mogą one same w sobie stanowić piękną letnią stylizację, jak i uniwersalne jeansowe shorty, które da się dopasować do bluzek albo t – shirtów.

  • Zrób listę.

Dobrym wyjściem jest stworzenie listy rzeczy, które chce się ze sobą zabrać. W momencie spojrzenia na gotowy spis, bez problemu można zauważyć elementy bez których można się obejść. Tym samym ta metoda jest bardzo pomocna, bo nie zabierzemy ze sobą w podróż całej szafy, tylko rzeczy najbardziej przydatne.

  • Wczasy w ciepłych krajach.

Pakowanie nie jest wcale takie trudne, jeśli wybieramy się na wczasy za granicę. W tym wypadku pogoda jest praktycznie pewna. Z tego powodu łatwiej jest się zdecydować na to, co ze sobą wziąć. Z pewnością świetnie się sprawdzą letnie sukienki, kombinezony, topy, szorty, jedną parę jeansów, bluzę i kurtkę na wszelki wypadek. Dodatkowo przyda się sweter, wygodne buty sportowe, klapki, sandały, stroje kąpielowe, okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy.

  • Urlop w Polsce.

Pamiętajmy, iż na wakacje w Polsce należy spakować ubrania bardziej zróżnicowane. Pogoda może być tutaj bardziej zróżnicowana, a nawet kapryśna. Nie należy dlatego zapomnieć przynajmniej jednej wersji zestawu na dzień chłodniejszy. Poza tym trzeba się też skupić na materiałach, z jakich ubrania zostały wykonane. Spakuj więc też, które szybciej schną, ponieważ jeżeli załapiesz się na pogodę deszczową, to bez trudu odzież zostanie wysuszona.

  • Mniej znaczy więcej.

Pakowanie na wakacje stanowi niemałe wyzwanie. Jeśli trzymamy się kliku podstawowych zasad, to z pewnością nie dopłacimy za nadbagaż oraz uda Ci się zabrać ze sobą wszystko to, co jest niezbędne. Dzięki temu zyskasz pewność, iż żadna z rzeczy nie znalazła się w walizce przez przypadek. Z kolei Twoje wakacyjne kreacje będą ze sobą idealnie skomponowane.

Niejedna z nas ma tyle ubrań, że zastanawia się co będzie najbardziej przydatne na wakacjach. Z tego właśnie powodu, trzeba znaleźć dobry sposób, aby najbardziej potrzebne rzeczy, zmieściły się w walizce. Dodatkowo należy zrobić to umiejętnie, żebyśmy mogły pochwalić się ciekawymi zestawami ubrań podczas urlopu. Zależnie od tego, gdzie się wybieramy, to trzeba brać pod uwagę wiele opcji. Chociażby to, iż pogoda może zaskakiwać. Ponad to zapewne będziemy bywać w różnych miejscach i zależnie od okazji – należy dobrać odpowiedni strój.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *