Shadow

Odchudzanie? Łatwizna!

Bardzo często nie wiemy jak zabrać się za odchudzanie- skąd wziąć motywację, od czego zacząć, co włączyć do naszej diety a czego uniknąć. Właśnie dlatego mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które w znaczący sposób ułatwią Ci odchudzanie!

1. Zacznij używać czajnika- mówimy serio. Zielona herbata nie tylko świetnie wpływa na proces odchudzania ale także jest pyszna w smaku! Naukowcy też odkryli kilka zachwycających faktów na temat herbaty- działa przeciwnowotworowi, zapobiega chorobom serca a także przyczynia się do dłuższego, zdrowszego życia!

2. Płatki śniadaniowe mogą być super smaczne, ale pamiętaj, że swój smak zawdzięczają głównie cukrowi. Postaw na płatki owsiane z owocami czy łyżką kakao- do tego obowiązkowo odtłuszczone mleko zamiast klasycznego 3,2%!

3. Tłuszcz nie jest Twoim wrogiem… o ile nie jest nienasycony. To właśnie tłuszcze nienasycone wpływają źle na nasz organizm i odkładają się w oponce! Na zdrową przekąskę wybierz masło orzechowe czy orzechy zamiast chipsów. Do tego szukaj produktów z zdrowymi tłuszczami omega-3, które znajdziesz w oliwie z oliwek czy awokado.

4. Woda, woda, woda! To właśnie ona przyczynia się do skutecznego odchudzania. Podstawowa zasada, gdziekolwiek nie idziesz, noś ze sobą butelkę wody. Nie tylko zmniejszy to Twój apetyt ale pozwoli utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu.

5. Wpisz swój areobik czy wizyty na siłowni w kalendarz- w ten sposób zaczniesz naprawdę ćwiczyć. Aktywność fizyczna nie ma być Twoim wrogiem- to właśnie ona wpływa na zdrowy tryb życia. Przy odpowiedniej dawce ruchu zaskoczysz się jak szybko potrafią uciekać kilogramy!

6. Niskotłuszczowe produkty mleczne to podobno must-have na diecie. Nie tylko mają małą zawartość tłuszczu ale także zawierają wapń- który, według naukowców przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. W jednym z badań, kobiety, które spożywały 1900 kalorii w tym 1000mg wapnia chudły średnio 3 kilogramy na miesiąc, kiedy kobiety z mniejszą ilością wapnia- tyły! Podobno, to właśnie wapń pomaga rozbijać pokłady tłuszczu i właśnie w ten sposób jest koniem pociągowym odchudzania!

7. Podziel talerz na pół. Niekoniecznie fizycznie, rzucając o ścianę- chodzi nam o to, żeby połowę talerza zarezerwować dla warzyw. Drugą połowę wypełnij jedzeniem zawierającym białko i skrobię. Ta kombinacja ograniczy liczbę spożywanych kalorii a zwiększy liczbę witamin, które spożywasz.

8. Uwaga imprezowicze- alkohol nie tylko powoduje tycia, ale także przyczynia się do ochotki na „małe nocne co nieco” z kategorii fast-foodu. Odpuść szalone piątkowe wieczory- potem na plaży oczarujesz płeć przeciwną super figurą.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *