Shadow

Walentynki jak powstały

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego na całym świecie. Legendy mówią o różnych postaciach, które są uważane za patronów tego święta, takich jak św. Walenty, św. Walentyna czy Walerian. Jedną z najbardziej znanych historii dotyczących powstania Walentynek jest historia św. Walentego, który był rzymskim kapłanem, który żył w III wieku.

Według legendy, św. Walenty był pobożnym kapłanem, który działał w okresie, gdy chrześcijaństwo było prześladowane przez rzymskich cesarzy. Mimo prześladowań, św. Walenty nie wahał się nawracać ludzi na chrześcijaństwo i pomagać potrzebującym. Z tego powodu został skazany na śmierć przez cesarza Klaudiusza II, który uważał go za zagrożenie dla swojego władztwa.

W dniu swojej egzekucji, św. Walenty miał napisać list do swojej ukochanej, w którym wyraził swoją miłość i przeprosił za to, że nie będzie mógł być z nią na zawsze. Ten list był pierwszym znanym Walentynkowym liścikiem i od tego czasu 14 lutego stało się dniem, w którym ludzie wyrażają swoje uczucia i okazują sobie miłość.

Przeczytaj także