Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami stylu skandynawskiego, prowansalskiego, czy może bliższy naszemu sercu jest industrializm lub nowoczesny minimalizm – w każdym przypadku odpowiednio dopasowane dekoracje do domu będą podkreślać całą aranżację. Poduszki, narzuty, figurki, wazony, ramki, zegary, a także wiele innych dodatków muszą być ze sobą skomponowane stylistycznie. Niemniej jednak, w kręgu tychże nieśmiertelnych ozdób możemy wyróżnić przedmioty o uniwersalnym charakterze, które idealnie odnajdą się w nowocześnie zaprojektowanej przestrzeni. O czym mowa?

Anioł – obrońca domowego spokoju

Białe aniołki to niegdyś dekoracje do domu pojawiające się jedynie w czasie świąt Bożego Narodzenia. Dziś chętnie wybierane jako dodatek całoroczny. Na parapecie, komodzie, regale – miejsc do ich ustawienia jest naprawdę sporo. I to od nas samych zależy, w jakiej konfiguracji je zestawimy. Porcelanowe i ceramiczne aniołki są dostępne w różnorodnych wariantach wielkościowych, dzięki czemu ich dopasowanie do osobistych potrzeb oraz posiadanego metrażu nie stanowi najmniejszego problemu.

Bukszpan – nie tylko w ogrodzie

Choć zielone, starannie uformowane kule bukszpanu chętnie goszczą w naszych ogrodach, z dumą także zdobią wnętrza naszych mieszkań. To bowiem interesujące dekoracje do domu, a do tego niewymagające żadnych czynności pielęgnacyjnych, dzięki czemu zawsze prezentują się okazale. Polecane w szczególności do dekoracji okna lub komody. Mogą być zawieszane na cienkiej, długiej nitce lub umieszczane w różnorodnych kolorystycznie donicach. W każdej sytuacji podnosząc walory wizualne przestrzeni, w jakiej się znajdują.

Domowa galeria fotografii

Innymi, równie uniwersalnymi dekoracjami do domu są ramki ze zdjęciami. To bowiem kolejna interesująca propozycja na wzbogacenie wystroju wnętrza, która sprawdza się w każdej aranżacji. Kolor ramy powinien być uwarunkowany kolorystyką ścian i dobrany na zasadzie kontrastu, choć największą popularnością w tym zakresie cieszy się czerń. Idealnie bowiem komponuje się do każdego wnętrza i stylu.

Nie tylko odmierzy czas, ale również ozdobi

W nowoczesnych aranżacjach nie może obyć się bez zegara. Doceniany zarówno za swoje niekwestionowane atuty funkcjonalne, ale również wizualne. Urzeka finezyjną, nieregularną formą, będąc zarazem wyrazistą dekoracją do domu. Unikatowe wzornictwo w połączeniu z modną kolorystyką to jego niezaprzeczalne atuty.
Gustownie dobrane dodatki kształtują domową przestrzeń, będąc przejawem dobrego smaku ich właścicieli. Aby jednak nie zbankrutować przy każdorazowej zmianie aranżacji, warto stawiać na dekoracje ponadczasowe, o uniwersalnym charakterze.

Artykuł powstał we współpracy z https://birdsoflove.pl/

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Dekoracja ścian w domu to często pomijany, ale niezwykle ważny proces, który potrafi kompletnie odmienić wygląd wnętrza. Niezaaranżowana przestrzeń może