Shadow

Tradycyjne produkty roślinne wracają do łask. Czas na mąkę lnianą!

Kulinarny trend 2017 roku

Moda na tradycyjne produkty w nowoczesnej formie to jeden z największych kulinarnych hitów 2017 roku! Powraca wiara w potęgę roślin, zwłaszcza tych, które są skarbcem witamin i wartości odżywczych.

W kuchni królować będzie mąka lniana, która właśnie wzbogaciła portfolio produktów marki LenVitol®.

Jednym z głównych trendów w kategorii żywności w tym roku jest powrót do łask produktów opartych na składnikach pochodzenia roślinnego. To fenomen ostatnich miesięcy, a zdrowe przepisy z wykorzystaniem tych produktów pojawiają się na blogach kulinarnym jeden za drugim.

Skąd ten powrót do korzeni? Polacy nie oczekują już rewolucji na talerzu, bo zgodnie z modą na slow food chcą się odżywiać w sposób możliwie naturalny i prosty. I nie dotyczy to już tylko wegan oraz wegetarian.

Moc lnu odkrywają także fani żywności regionalnej, smacznej i tradycyjnej. Mąka Lniana LenVitol® polecana jest jako alternatywa dla tradycyjnej mąki pszennej lub jako dodatek do innych mąk, a więc
w polskiej kuchni ma wyjątkowo wiele zastosowań. Jest przy tym źródłem zdrowia w najprostszej postaci, bez zawartości glutenu.

Mąka Lniana LenVitol®, to idealny produkt do gotowania, smażenia oraz wypieków np. chleba, placków, naleśników i ciastek. Może być spożywana również bez obróbki termicznej jako dodatek do past, jogurtów, owocowych lub warzywnych koktajli. To także składnik polecany dla osób będących na diecie bezglutenowej, ponieważ nasiona lnu naturalnie nie zawierają glutenu.

Mąka charakteryzuje się wysoką zawartością białka i błonnika pokarmowego, który jest bardzo ważnym elementem zrównoważonej, zdrowej i skutecznej diety. Doskonała regulacja układu trawiennego to zatem
jedna z najkorzystniejszych właściwości lnu.

Walory mąki lnianej można by długo wymieniać. Wytwarzana z lnu zwyczajnego w składzie zawiera m.in. wapń, fosfor, żelazo, cynk czy magnez. Produkt charakteryzuje się również niską zawartością sodu i kwasów tłuszczowych nasyconych.

Mąka lniana dostępna jest w sprzedaży w dużych sieciach handlowych na półkach ze zdrową żywnością, w sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową żywnością oraz w sklepie internetowym Oleofarm24.pl.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *