Shadow

Telewizor – potrzebny, czy nie?

Która z nas nie lubi spędzać wieczorów z najbliższymi przy dobrym filmie. Ciepły koc, grzane wino lub herbata z miodem, przekąski oraz oczywiście telewizor o dużej rozdzielczości, odpowiednie szafki RTV ze sprzętem wspomagającym odtwarzanie filmów i ich dźwięk – i takim sposobem domowe kino jest gotowe.

Telewizor – ale po co?

Coraz częściej można spotkać się z opiniami – zwłaszcza wśród młodych osób, które wprowadzają się na nowe mieszkanie, że telewizor w domu jest zbędny. Być może spora część programów telewizyjnych nie należy do najbardziej wartościowych źródeł i przekazów, ale telewizja ma też swoje dobre strony, do których najmocniejszą jest zapewne ta technologiczna, skupiająca się na rozdzielczości. To także ekran, na którym będziemy mogli wyświetlać ulubione filmy lub seriale, zwłaszcza gdy współczesna technologia pozwala na bezproblemowe podłączenie telewizora za pomocą kabla HDMI do laptopa.

Odbiornik telewizyjny wcale nie musi być podłączony do kablówki, z której i tak możemy nie korzystać. Wystarczy internet i podłączenie do niego, szafki RTV do położenia sprzętu i wygodna kanapa.

Jaki telewizor?

Przy zakupie patrz przede wszystkim na jakość i cale telewizora, ale też na możliwości salonu, czy pokoju, w którym sprzęt będzie postawiony. Nie ma sensu zakupywać pięćdziesięciocalowego telewizora do niewielkiego pokoju. Po pierwsze – siedząc przed nim będzie się męczył wzrok, a po drugie – telewizor nie będzie w pełni spełniał swojej funkcji, gdyż swoim wzorkiem przy bliskiej odległości nie obejmiemy całego ekranu. Od ekranu najlepiej siedzieć 2-3 metry, by w pełni rozkoszować się obrazem. Dobór odpowiedniego telewizora pod względem jakości i miejsca jego przeznaczenia na pewno pomoże wybrać doradca klienta w sklepie RTV.

Wiszący na ścianie, czy stojący?

To jest już kwestia indywidualna, czy telewizor będzie stał, czy wisiał. Jest ona też zależna od tego, czy w domu są dzieci. Jeśli tak, to dla bezpieczeństwa lepiej telewizor powiesić na ścianie. Nie stawiamy odbiornika na wysokich komodach, które psują komfort oglądania, ale przede wszystkim podwyższają ryzyko, że telewizor przez nieuwagę z nich spadnie. Najlepsze do płaskich ekranów są niskie szafki RTV – estetyczne, dobrze wyprofilowane pod względem wysokości, funkcjonalne. Bez względu na to, czy telewizor stoi, czy wisi, szafka jest zawsze obecna, by umieścić na niej dekoder, innego rodzaju sprzęt RTV, czy płyty z filmami. Zakrywają także kable, a dzięki takiemu umiejscowieniu, obraz z telewizora jest idealnie na wysokości naszego wzroku.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.