Shadow

Baby shower- dekoracje

Przyjęcie dla dziecka, które jeszcze jest w brzuszku mamy to miły zwyczaj, który od wielu pokoleń jest kultywowany w krajach anglosaskich. Wraz z dużą migracją ludności przywędrował on również do naszego kraju i szybko zyskał uznanie w oczach polskich kobiet.

 

Udane baby shower to prawdziwe przedsięwzięcie dla organizatorów. Trzeba, bowiem pomyśleć o wielu sprawach jednocześnie i skrupulatnie wszystkiego przypilnować. Najważniejsze jest, zatem ustalenie odpowiedniego terminu przyjęcia: najlepiej pomiędzy szóstym i siódmym miesiącem ciąży. Następnie robimy listę gości i prezentów dla maluszka i jego mamy. Następna sprawa to zorganizowanie i przygotowanie ciekawych zabaw i rozrywek dla gości, oraz przygotowanie poczęstunku. Nie możemy również zapomnieć o wybraniu miejsca na imprezę, tak, aby wszyscy goście się zmieścili i aby można było przeprowadzić zaplanowane gry i zabawy.

Ostatnia sprawa, choć niezwykle istotna, to przygotowanie dekoracji. Tutaj musimy się troszkę napracować, gdyż udekorować należy nie tylko pomieszczenie, czy salę, gdzie będzie odbywać się przyjęcie, ale również dom z zewnątrz. Wszyscy bowiem wokół muszą wiedzieć, że właśnie w tym domu przyjdzie na świat nowy obywatel i właśnie odbywa się przyjęcie na jego cześć.

 

Idealnym pomysłem na dekoracje jest zrobienie ozdobnego napisu: Baby shower i ozdobienie domu balonikami, lakami, misiami i zabawkami. Fajnie sprawdzą się, jako ozdoby wszelkie zabawki i akcesoria związane z dziećmi. Można nawet rozwiesić na sznureczku parę śpioszków, kaftaników czy pieluszek. Wówczas każdy przechodzień będzie miał pewność, że w tym domu oczekuje się na przyjście na świat dziecka.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *