Shadow

Tapicerowana ściana w sypialni

9162793322_8a214a8c5c

Ekskluzywna, elegancka i oryginalna – tapicerowana ściana to jeden z ostatnich hitów w aranżacji. Najczęściej takie pokrycia wybierane są do sypialni, ponieważ dzięki nim można uzyskać efekt przytulnego, ale również bardzo szykownego wnętrza.

Do wykonania tapicerki na ścianie można wykorzystać różnego rodzaju materiały. Najczęściej jednak jest to welur, aksamit lub też sztuczny zamsz, które są bardzo przyjemne w dotyku i tworzą estetyczny efekt, gdy prezentowane są na większej powierzchni. Oprócz tych materiałów tapicerowana ściana może być też wykończona skórą naturalną lub skórą ekologiczną.

Klienci decydujący się na taką interesującą aranżację najczęściej wybierają ciemniejsze odcienie materiałów – szarości, czernie, granatowy, brązowy, także kolory beżowe, dzięki którym wnętrze wygląda też bardzo szlachetnie i stylowo.

Tapicerką może być pokryta zarówno cała ściana, w sypialni jest to najczęściej ta, przy której znajduje się łóżko, ale również można zdecydować się na pokrycie jej tapicerką tylko w części, tworząc pas przy wezgłowiu, natomiast resztę ścian wykańczając neutralnie, aby nie odciągały one wzroku od tapicerki.

Gdy chcesz zdecydować się na tapicerowane ściany, również możesz wybrać wzór, jaki zostanie wykonany na nawierzchni. Tapicerka jest nakładana na specjalne moduły – wtedy materiał jest dobrze naciągnięty i przy tym można uzyskać interesujący efekt trójwymiarowości. Moduły te składają się z płyt wiórowych powleczonych warstwą pianki, dlatego są również miękkie w dotyku. Do wyboru jest wiele różnych wariantów wykończeniowych, na przykład pikowana ściana w kwadraty, prostokąty czy też w karo o różnych wielkościach. Co więcej, poszczególne elementy mogą być również pokryte innymi materiałami w kontrastującym kolorze, tworząc efekt szachownicy.

Tapicerkę na ścianie można wykonać samodzielnie, ale jeżeli zależy ci na estetycznym efekcie, wybierz firmę, która oferuje tego rodzaju usługi tapicerskie – wtedy masz pewność, że rezultat spełni twoje oczekiwania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *