Shadow

Szukasz dobrego miejsca na odpoczynek? Weekend w hotelu na pewno będzie strzałem w dziesiatkę!

 

Wroclaw, Poland. The market square with the famous fountain

Czasem, szczególnie po dłuższym czasie bez urlopu, marzy nam się chociażby krótki, kilkudniowy odpoczynek. Co zrobić jednak, kiedy weekend w domu nam nie wystarcza?

Rodzinna atmosfera w hotelu jest możliwa

Chcielibyśmy wyjechać chociaż na parę dni, ale domek letniskowy to nie do końca szczyt naszych marzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić hotel! Wielu osobom hotele kojarzą się z chłodną atmosferą i małomównym personelem. To drugie nie jest wcale złe, bo jeśli ktoś przyjeżdża do hotelu przed ważnym spotkaniem czy konferencją, potrzebuje chwili wytchnienia, spokoju i skupienia. Co, jeśli jednak my szukamy czegoś innego? Istnieją hotele, w których panuje kameralna atmosfera. I to nie taka kojarząca się z ciasnotą, ale taka, w której zostaniemy otoczeni miłą, lecz nie nachalną opieką. Taką atmosferę oferuje chociażby Hotel Sleep, mieszczący się we Wrocławiu. Jest to hotel umiejscowiony w spokojnej okolicy, oferujący noclegi w 25 pokojach typu Standard oraz mający jeden pokój przystosowany do osoby niepełnosprawnej, mieszczący się na parterze. Każdy pokój wyposażony jest w internet (przewodowy oraz bezprzewodowy), a także telewizor LCD z dostępem do telewizji satelitarnej. Jeśli chcemy, możesz również za dodatkową opłatą zabrać do hotelu swojego ukochanego pupila.

Upiorny hotel?

Hotele wcale nie muszą wyglądać tak jak te z horrorów.  I mowa tu nie o duchach, straszących na korytarzach, ale o chłodnej atmosferze wielkiego budynku. Hotele nie muszą być też drogie. Na spokojny i romantyczny weekend tylko we dwoje lub relaks dla jednej osoby ważne jest, aby wybrać się w miejsce ciche, w którym można odpocząć od zgiełku panującego w mieście czy nawet od trywialnego sprzątania i gotowania. Małe, przyjazne hotele na obrzeżach miasta to strzał w dziesiątkę. Dobry hotel to nie ekskluzywny hotel 6-gwiazdkowy – bo, powiedzmy sobie szczerze, kto potrzebuje aż sześciu gwiazdek? Najczęściej biznesmeni, chcący zaimponować swoim zagranicznym kontrahentom. Może to być mały, 3-gwiazdkowy hotel (jak na przykład wspomniany już Hotel Sleep), w którym będziemy mogli wypocząć na słonecznym tarasie, czytając książkę, nie musząc denerwować się zabieganymi biznesmenami, którzy do hotelu nie przyjechali na wypoczynek, ale do pracy czy na konferencję. Warto pamiętać, że ludzie przede wszystkim myślą o sobie, dlatego jeśli oni przyjechali do pracy, do głowy im zapewne nie przyjdzie, że w hotelu można robić coś innego, chociażby odpoczywać…

Dlatego właśnie jeśli chcemy naprawdę odpocząć, niewielki i przyjazny hotel, w którym panuje spokojna, rodzinna atmosfera, to coś dla nas. Przyjazna atmosfera oraz możliwość zjedzenia smacznego i sytego posiłku w eleganckiej restauracji, a to wszystko przy naprawdę atrakcyjnych cenach, uczyni nasz weekend niezapomnianym!

A co zrobić, jeśli nawet na naszym wymarzonym urlopie trafi się jakiś biznesmen? Bądźmy uśmiechnięci! Powinniśmy mu współczuć, bo my wiemy, w jakim celu przyjeżdża się do hotelu. On musi biegać, załatwiać różne sprawy i pracować, a my możemy się spokojnie wylegiwać, niczym się nie przejmując. W końcu jesteśmy na wakacjach.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *