Shadow

Sprzedaż internetowa – sposobem na własny biznes

Kobiety coraz częściej i chętniej wkraczają w świat biznesu. Pragną się rozwijać, być samodzielne i samowystarczalne. Okazuje się, że słaba płeć wcale nie jest taka słaba.

Choć kobiety mają o wiele bardziej utrudniony rozwój swojej kariery niż mężczyźni, to wyraźnie widać, że nie chcą być tylko matkami, żonami i opiekunkami. Choć te role nie są jakieś uwłaczające kobiecie, wręcz przeciwnie, to nie znaczy to wcale, że muszą zdominować całe ich życie. To od kobiety zależy i od jej sytuacji, czy pozostanie tylko przy roli matki i żony, czy pragnie też rozwijać się na innym polu. Tutaj decyzja należy tylko i wyłącznie do kobiety i nikt nie ma prawa jej w tym przeszkadzać ani tez negować tych decyzji.

Jak wspomnieliśmy na początku, kobiecie jest trudniej rozwinąć swoją karierę i biznes, gdyż wczesnej lub później poprzez macierzyństwo wypada z tego obiegu. Gdy chce powrócić, to jest nieco w tyle i często jej miejsce jest już zajęte. Nie zawsze też może pogodzić pracę na pełny etat z opieką nad dziećmi. W takiej sytuacji warto rozważyć pracę w domu.

Sektor pracy zdalnej bardzo się obecnie rozwija i praktycznie można w taki sposób znaleźć zatrudnienie praktycznie w każdej branży. Kobiety mają więc spory wybór i mogą dostosować się do zapotrzebowania według swojego wykształcenia i zdolności.

Jeżeli jednak nie mamy pomysłu na biznes w zaciszu domowym, to proponujemy otwarcie sklepu internetowego. Nie potrzeba na początek zbyt dużych nakładów finansowych, a dopiero w miarę rozwoju sytuacji można w firmę inwestować.

Na początek musimy wybrać branżę, zakupić w firmie informatycznej witrynę internetową i oczywiście zakupić towar. Na początek warto znaleźć taką hurtownię, do której można zwrócić nadmiar towaru lub podpisać z umowę, gdzie kupujemy towar dopiero po konkretnym zamówieniu. To jest szczególnie istotne w przypadku towarów sezonowych lub takich, które mają krótki termin przydatności. Musimy być tutaj bardzo ostrożni, bo można łatwo tutaj wpaść w pułapkę.

Gdy nie mamy środków na start, to warto zainteresować się dotacjami na rozpoczęcie działalności, które znajdziemy w Powiatowych Urzędach Pracy. W ramach unijnej pomocy otrzymamy nie tylko środki finansowe na zakup towaru czy sklepu internetowego, ale także pomoc merytoryczną i sporą dawkę wiedzy z zakresu prowadzenia firmy, finansów i przepisów prawa.

Nie bójmy się podejmować ryzyka, inwestujmy w siebie, rozwijajmy się i dokształcajmy. Dobrze przygotujmy się też do całego przedsięwzięcia, zróbmy dokładny biznes plan i dopiero wówczas przystąpmy do działania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *