Shadow

Przeróbki krawieckie – idealny pomysł na własny biznes

Zwężenie spódniczki, skrócenie spodni, doszycie falbanki czy też wszycie nowego zamka to czynności, które są potrzebne w każdym domu. Nie każda pani domu ma jednak posiada takie zdolności, aby je wykonać prawidłowo i fachowo. Potrzebne, więc są osoby, które wykonają to za nas.

I w tym momencie wkraczamy w obszar biznesu i własnej działalności. Kobiety, które potrafią szyć mogą bez problemu wykorzystać tę umiejętność do założenia własnego biznesu. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże. Możemy, więc specjalizować się tylko w drobnych przeróbkach, możemy też szyć całe ubrania, możemy specjalizować się w odzieży dziecięcej, kobiecej czy tylko męskiej. Olbrzymie pole do popisu i pokazania własnych umiejętności jest w branży ślubnej i komunijnej. W dużych miastach kolejki do tych ostatnich mają nawet kilka miesięcy. Warto rozejrzeć się po najbliżej okolicy, popytać sąsiadki, znajome, koleżanki i sprawdzić, na jaką usługę w naszej okolicy jest największe zapotrzebowanie. Możemy szyć dla prywatnych osób, albo możemy wykonywać swoje usługi dla firm.

Gdy mamy fach krawiecki w ręku i pomysł na swój biznes, to czas na działania. Pierwszym krokiem będzie zebranie funduszy na rozwój firmy i tutaj głównie musimy zainwestować w dobrej, jakości maszyny do szycia. Kolejna sprawa to reklama i tutaj musimy poświęcić naprawdę sporo środków na to, aby wyjść do ludzi i do świata ze swoją propozycją. Nie wolno nam tutaj oszczędzać, gdyż tylko dzięki reklamie potencjalni klienci dowiedzą się o naszej działalności. Reklamujmy się poprzez rozwieszanie plakatów i roznoszenie ulotek po najbliższej okolicy.

Dajmy ogłoszenie w lokalnej gazecie, ale również reklamujmy się w Internecie. To potężne narzędzie, dzięki któremu docieramy z informacją w najdalsze zakątki świata. Pamiętajmy o tym, że usługi krawieckie możemy wykonywać na odległość, zwłaszcza, jeżeli chodzi o szycie odzieży. Klient wybiera konkretny model ze zdjęć, wybiera kolor i materiał a także podaje swoje wymiary. My szyjemy i przesyłamy gotowy produkt pocztą. Tym sposobem możemy szyć ubrania nawet dla osób z innego kraju i wachlarz naszych klientów będzie bardzo szeroki.

Nie zapominajmy też o formalnościach, czyli o założeniu działalności i zgłoszeniu tego faktu do odpowiednich urzędów. Obecnie tych formalności jest naprawdę niewiele i można je wykonać nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić jeden wniosek w CEIDG i gotowe. Do urzędu skarbowego i do ZUS zgłoszenie zostanie wysłane automatycznie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *