Shadow

Sprawdzone patenty na wybór najlepszego internetu

6_Sprawdzone patenty na wybór najlepszego internetu

Dziś, posługując się nowoczesnymi rozwiązaniami i innowacyjnymi technologiami, nie sposób wyobrazić sobie życia bez dostępu do stałego łącza. Dobrze, by posiadało ono parametry odpowiadające wszystkim wymaganiom korzystających z niego osób.

Przed podpisaniem umowy na świadczenie jednej z wielu pojawiających się na rynku usług, rozsądnie sprawdzić słowa producenta usługi, decydując się na test prędkości łącza. Ten rodzaj narzędzia znajduje się w większości wyszukiwarek internetowych. Po włączeniu odpowiedniej strony test pokaże nam, ile megabitów na sekundę przepływa podczas połączenia z wybranym rodzajem internetu. Im wyższy wynik, tym lepsza praca z wykorzystaniem badanego łącza. Zanim jednak decyzja dotycząca wyboru operatora zostanie sfinalizowana, dobrze dowiedzieć się, co oznaczają pozostałe dane pojawiające się w trakcie przeprowadzania testu.

Szybkość ściągania

To określenie oznacza maksymalną dostępną prędkość służącą do pobierania plików na komputer. W głównej mierze jest to informacja na temat prędkości ściągania potrzebnych danych, na przykład programów lub ważnych dokumentów. Co więcej, parametr ten zawiadamia również o tym, z jaką prędkością otwierają się przeglądane witryny lub ładuje się muzyka słuchana online. Dlatego też informacja odwołująca się do szybkości ściągania plików będzie sprawdzi się tym użytkownikom, którzy wchodząc do sieci, oczekują sprawnego reagowania na wydawane polecenia.

Szybkość wysyłania

Kolejna z właściwości testu przekazuje z kolei wiedzę na temat najlepszej możliwej prędkości niezbędnej w przypadku wgrywania do sieci dużych plików, takich jak na przykład filmy, lub w momencie zapisywania w wirtualnej chmurze ulubionych zdjęć z rodzinnego albumu. Co istotne, zdarza się czasem, że niektórzy dostawcy oferują łączność, przy której prędkość ściągania danych jest stosunkowo niższa niż ta dostępna podczas pobierania plików, dlatego w trakcie podpisywania umowy warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Ping

Ostatni z parametrów pojawiający się podczas wykonywania pomiaru szybkości łącza dostarcza wreszcie informacji o maksymalnej ilości czasu niezbędnej do połączenia się z internetowymi serwerami. Innymi słowy można go scharakteryzować jako czas opóźnienia między wysłanym zapytaniem a reakcją uzyskaną z samego serwera. Właściwość ta okaże się nie tylko cenna dla użytkowników dążących do skutecznej łączności z siecią, lecz także dla tych, którzy przywiązują wagę do szansy grania w gry online o wysoce rozwiniętej dynamice.

Równocześnie, poza sprawdzeniem oferowanej sieci przy pomocy testu na prędkość łącza, trzeba mieć na względzie także jej pozostałe właściwości. Nierzadko okazuje się bowiem, że mimo zadowalającej prędkości cena usługi jest zbyt wysoka. Z drugiej jednak strony dystrybutorzy internetu coraz częściej proponują atrakcyjne oferty potencjalnym klientom, dając możliwość skorzystania z interesujących pakietów, nielimitowanych transferów danych czy urządzeń takich jak nowoczesne tablety lub smartfony.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *