Shadow

Sport to zdrowie – idealny sposób na zrzucenie kilogramów i długie życie.

Każdy z nas zna przysłowie: sport to zdrowie, jednak nie każdy z tego korzysta. Wydaje się nam, że jesteśmy wieczni, że skoro dziś ma figurę modelki to będzie tak zawsze. Niestety czas płynie nieubłaganie, a w naszym ciele zachodzą różne zmiany. Starzejemy się, chorujemy i to wszystko negatywnie wpływa nie tylko na nasz wygląd ale również, a może przede wszystkim na samopoczucie.

Takim sztandarowym i bardzo wyrazistym przykładem na nagłą zmianę zarówno w wyglądzie jak i w psychice człowieka jest menopauza. Dotyka ona zazwyczaj kobiety około 50 roku życia i potrafi przemienić je w piekło na ziemi. Nagle tyjemy, choć jemy tak jak zazwyczaj, mamy wahania nastroju, źle się czujemy, jesteśmy osłabione i przygnębione. Nic nam się nie chce i nawet nie myślimy o tym, że wystarczyłoby w naszym życiu kilka prostych zmian, a wszystko znów powróci na właściwe tory.

I tutaj znów powracamy do naszego tytułowego przysłowia: ruch to zdrowie, bo właśnie między innymi u kobiet w czasie menopauz może on przynieść prawdziwą rewolucję. Ruch zwiększa ilość endorfin w naszym organizmie, tym samym mamy lepsze samopoczucie. Przyspiesza przemianę materii, ujędrnia ciało i pozwala pozbyć się nadmiaru kilogramów. Same plusy jakże potrzebne kobieto w tym trudnym i bardzo specyficznym czasie.

Regularna aktywność fizyczna jest panaceum na wszelkie smutki nie tylko dla kobiet w okresie menopauzy ale dla wszystkich ludzi bez względu na płeć czy na wiek.
Obecnie nasze społeczeństwo od najmłodszych lat boryka się z nadwagą, która niesie ze sobą cały szereg niebezpieczeństw w postaci chorób serca, nieprawidłowości w układzie kostnym i mięśniowym. Wprowadza też u dzieci i u nastolatków zaburzenia na tle nerwowym, gdyż dzieci otyłe są przez rówieśników wyśmiewane i odrzucane.

Wyraźnie widzimy jak dużo plusów, a właściwie same plusy niesie ze sobą uprawianie sportów. Nie chodzi tu wcale o jakieś wyczyny godne mistrza tylko o regularną aktywność fizyczną. Może to być rower, gra w piłkę czy jazda na rolkach. Róbmy to, co sprawia nam przyjemność, bo wówczas będziemy chętniej i częściej do tego wracać.

Warto aby rodzice od małego zaszczepiali w dzieciach potrzebę ruchu, inwestując w różne przyrządy gimnastyczne, sprzęty, rowery, piłki czy skakanki. Spędzajmy wolny czas w ruchu, urządzajmy wspólne pikniki, organizujmy zawody sportowe, spędzajmy czas na wycieczkach rowerowych i chodźmy razem na basen.

Takie zachowanie zaprocentuje w przyszłości dobrym zdrowiem, smukłą figurą i brakiem kompleksów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *