Shadow

Sport jako lek na wszystkie choroby

fotolia_34199555_subscription_xxl_4_4

Nie od dziś wiadomo, że systematyczna aktywność fizyczna przeciwdziała wielu chorobom. W związku z tym, lekarze biją na alarm i zachęcają do podjęcia jakiegokolwiek ruchu Zwłaszcza, że życie coraz częściej wymusza od człowieka siedzący tryb życia, długie godziny pracy przed komputerem i nawał zajęć, który kurczy czas wolny do minimum. Jak więc zachęcić swoje ciało do sportu oraz gdzie znaleźć niezbędne ku temu wskazówki?

Przede wszystkim warto uświadomić sobie raz na zawsze, że regularna aktywność fizyczna nie musi wiązać się z nakładem ogromnych środków finansowych. Wystarczy ubrać się wygodny stój, obuwie i wyjść na spacer lub marszobieg. Warto wydzielić kawałek podłogi w domu, wyłożyć na niego matę lub koc i rozpocząć ćwiczenia. Można wspomóc się ćwiczeniami z programów telewizyjnych lub tych, które dostępne są w Internecie. Szczególnie skuteczny okaże się spersonalizowany do problemów zdrowotnych trening, który można uzyskać na stronie Znamtenbol.pl. Jest to innowacyjny portal, na którym – po wpisaniu swoich dolegliwości, wirtualny lekarz wystawi diagnozę i wskazówki do jej leczenia. Użytkownicy serwisu mają również dostęp do ćwiczeń fizycznych dostosowanych do danego problemu. Portal jest skierowany głównie dla osób, które szukają anonimowych, szybkich i profesjonalnych porad w zakresie bólu i jego przeciwdziałania.

Skutecznym sportem zwłaszcza dla zachowania prawidłowej postawy i w przypadku występowania bólów kręgosłupa jest pływanie. Latem można wykorzystać dobrodziejstwa pogody i w zależności od swojego położenia na mapie wybrać się nad pobliskie jezioro lub morze. Jedyne, co będzie potrzebne do rozpoczęcia aktywności fizycznej to odrobina czasu i chęci. Należy pamiętać, że niewłaściwa postawa ciała sprzyja rozwijaniu się wielu schorzeń w organizmie. To właśnie wprawianie sylwetki w ruch pozwala na zachowanie doskonałej kondycji fizycznej, silnego oparcia dla kręgosłupa oraz rewelacyjnego samopoczucia.

Organizm człowieka powinien rezygnować z słuchania wymówek typu: ,,jestem za stary na sport”. To mit, bowiem nigdy nie jest za późno, by pokusić się o uprawianie sportu. Dlatego należy go zapewnić również seniorom. I choć coraz mniej dziwi nas widok staruszków, którzy maszerują z kijkami, chodzą na aqua aerobik lub ćwiczą na osiedlowych siłowniach ,,pod chmurką”, to wielu z nich ma naturalne opory przed podejmowaniem aktywności fizycznej. Zadaniem opiekunów jest przekonanie ich o licznych zaletach sportu. Warto pamiętać także o dzieciach – zamiast pozwalać im na wielogodzinne siedzenie przed telewizorem czy komputerem, warto zapisać je na dodatkowe zajęcia sportowe. Świadomy rodzic powinien wiedzieć, że dzięki uprawianiu danych dyscyplin nie rozwija się wyłącznie ciało, ale również umysł oraz charakter młodego człowieka.

Sport to doskonała alternatywa dla środków farmaceutycznych, która doskonale wpisuje się w znane, utarte powiedzenie: ,,lepiej zapobiegać niż leczyć”. To właśnie aktywność fizyczna połączona ze zdrowym trybem życia przyczynia się do przeciwdziałania takim chorobom cywilizacyjnym jak: otyłość, cukrzyca, zawał serca czy też nadciśnienie.

banner unijny

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *