Shadow

Prostota… włosów!

wlosy

Całe życie walczysz ze swoimi kręconymi, bądź falowanymi włosami? Próbujesz wymusić na nich posłuszeństwo w postaci prostych, gładkich kosmyków? Zawodzą wszystkie preparaty i prostownice? Może pora pomyśleć o kreatynowym prostowaniu włosów.

Zabieg ten daje gwarancję posiadania przez 3 do 5 miesięcy idealnie prostych włosów. Będziesz zatem mogła zapomnieć o preparatach do prostowania włosów, prostownicy i wszystkich innych gadżetach, z którymi męczyłaś się, a i tak nie osiągałaś pożądanego efektu. Zabieg ten, podobnie jak popularna „trwała” jest jednak dość inwazyjny. Na czym konkretnie polega? Na nałożeniu na włosy preparatu kretynowego, który jest w nie wprasowywany rozgrzaną do temperatury 230 stopni Celcjusza prostownicą. Dzięki wysokiej temperaturze łuski włosa otwierają się, przez co kreatyna wnika głęboko w strukturę włosa. Zaaplikowaną w ten sposób odżywkę trzyma się ok 30 minut, po czym suszy się włosy suszarką nastawioną na średnią tempareturę nawiewu.

Podczas zabiegu korzysta się z preparatów kreatynowych, które zawierają, poza kreatyną, która jest podstawowym budulcem włosa, wiele innych zbawiennych składników. Znajdziesz w nich także antyoksydanty. Inaczej nazywane są przeciwutleniaczami, usuwają one z organizmu człowieka nadmiar wolnych rodników oraz toksyn. Zaliczamy do nich m.in. witaminę A, C i E, koenzym Q-10, bioflawonoidy,na przykład cynk i selen. Dodatkowo dostarczamy także kwasy tłuszczowe, tworzące na włosach barierę ochronną. Wydaje się zatem, że kreatynowe prostowanie włosów to samo dobro dla naszej fryzury. Przyjrzyjmy się jednak jego minusom.

Pierwszy, to bardzo nieprzyjemny zapach wydzielający się w czasie wprasowywania kreatyny we włosy. Wiąże się to z tym, że niektóre z preparatów (w zasadzie ich większość) ma w swoim składzie aldehyd mrówkowy. Jest to silna trucizna, która powoduje łzawienie oczu i trudności z oddychaniem podczas wykonywania zabiegu. Sam preparat kreatynowy również nie daje zbyt przyjemnego zapachu. Z tego powodu zwróćmy uwagę, czy w salonie w którym chcemy robić zabieg jest sprawna wentylacja. Opinii poszukajmy na Wygląd.pl– to miejsce w sieci, gdzie znajdziemy dużo informacji na temat polskiej branży fryzjerskiej.

Co ważne, w przypadku niektórych produktów z których korzysta się przy tym zabiegu, nie ma 100% pewności, że nie są szkodliwe dla zdrowia. Warto sprawdzić, czy preparat kretynowy, który będzie używany na naszych włosach jest na liście substancji dozwolonych, opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *