Shadow

Skuteczne sposoby na zwalczenie mrówek

Ameisenplage

W cieplejsze miesiące, szczególnie podczas lata, ale również wraz z jego końcówką i nadejściem jesieni pojawia się problem plag różnych owadów. Nie są to jedynie komary, które skutecznie uprzykrzają nam życie. Parę lat temu mogliśmy zaobserwować wręcz roje biedronek, siedzących na fasadach budynków. Muchy wlatujące do mieszkań i bzyczące pod uchem również są bardzo irytujące. Niedawno jednak dało się zaobserwować grupy mrówek, które potrafią wejść przez otwarte okna mieszkań nawet na drugim piętrze. Jak się ich skutecznie pozbyć?

Lep na… mrówki?

Można powiedzieć, że ilu ludzi, tyle sposobów. Czasem w sklepach za parę złotych można kupić lep na muchy. Należy go potrzeć w dłoni, a następnie rozwinąć i zawiesić na lampie czy żyrandolu. Niektórzy wpadli na pomysł, by ten sam lep zastosować na mrówki. Wystarczy go starannie rozwinąć na jakimś kawałku papieru, aby się do niego przykleił, a następnie rozłożyć na parapecie zaraz pod oknem. Lep jest na tyle mocny, że mrówki i inne robaki na pewno się do niego przykleją. Jest to jak najbardziej skuteczny sposób. Niestety ma jedną wadę – lep jest naprawdę mocny. Jeśli przyklei się do skóry człowieka, nie dość, że bardzo trudno go odkleić – co zazwyczaj pozbawia nas również kilku włosów – to jeszcze sam klej jest naprawdę kłopotliwy, jeśli chodzi o jego zmycie. Stosując lep na muchy trzeba więc uważać, żeby nie wpaść we własną pułapkę.

Profesjonalne preparaty

Obecnie na rynku jest bardzo dużo środków owadobójczych. Znajdzie się coś nie tylko na komary, ale również karaluchy, muchy czy właśnie mrówki. Firma Bentawet posiada w swojej ofercie jeden z takich preparatów. Jego bardzo sugestywna nazwa to Muszak. Wbrew pozorom sprawdza się on nie tylko w tępieniu much, ale także innych owadów. Można go stosować, kiedy ma się problemy z muchami, muszkami owocowymi, karaluchami, mrówkami zarówno ogrodowymi, jak i faraona, a nawet z rybikami cukrowymi, które najczęściej występują w łazienkach. Muszak jest dostępny na allegro – do każdego opakowania firma dodaje pędzel dla wygodnego rozprowadzenia. Jest to płyn, którego efekty trwają do około roku po zastosowaniu.

Domowe sposoby

Wielu ludzi sądzi, że domowe sposoby są odpowiedzią na wszystko. Uważają, że nie ma potrzeby stosowania profesjonalnych narzędzi czy preparatów, skoro to, co mają w domu, z powodzeniem je zastąpi. Tak jest również z zabijaniem mrówek. Niektórzy wylewają miód na podstawkę czy nakrętkę. Jest on słodki, więc mrówki mogą do niego lgnąć. Dodatkowo miód jest lepki, więc bez problemu złapie mrówki. Jednak nie możemy polać miodem całego parapetu, a dodatkowo za każdym razem musimy spłukać mrówki i uzupełnić jego brak, jest to więc nieopłacalne. Inny sposób to przetarcie szmatką z octem miejsca, z którego wychodzą mrówki. Nic nie wiadomo o skuteczności tej metody, poza tym zapach octu jest nieprzyjemny nawet dla człowieka i czasem naprawdę ciężko jest zlokalizować miejsce, z którego wydobywają się mrówki. Już lepiej zainwestować w skuteczny preparat firmy Bentawet, który da gwarancję pozbycia się robactwa na długi czas.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *