Shadow

Serwetki ozdobne i dekoracje na stół na każde przyjęcie

Imprezy tematyczne, spotkania ze znajomymi, urodziny dla rodziny, a może wesele lub chrzest? Każda z tych imprez wymaga odpowiedniego przygotowania! Dekoracje to nieodłączny element każdej imprezy. Odpowiednio dobrane mogą stworzyć ciekawy nastrój i nadać charakteru imprezie. Zastanawiacie się, gdzie szukać odpowiednich dekoracji? A może szukacie inspiracji na ciekawe dekoracje na stół, bo organizujecie jakąś ważną dla Was imprezę? Jeśli tak, to mam dla Was świetne propozycje jak zaczarować pomieszczenie, udekorować stół i wywołać zachwyt u gości!

Jak wybrać odpowiednie dekoracje na stół? 

Podstawą jest pomysł na imprezę! Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych dekoracji, warto ustalić tematykę imprezy i to na jakich detalach chcemy się skupić. Może głównym motywem będzie roślinność albo zwierzęta? Dostępnych jest wiele inspiracji i ciekawych pomysłów na dekoracje na stole. Czasem można się w nich zagubić, ale jeśli znajdziemy dominujący motyw, to znacznie łatwiej będzie dobrać wszystkie dodatki. Gości można zaskoczyć nie tylko poprzez ciekawe dekoracje, ale także za pomocą odpowiednich wzorów np. na serwetkach lub talerzykach. Każdy element ma duże znaczenie podczas przygotowywania stołu. Gdy ustali się już dominujący motyw, warto wtedy zastanowić się na tym jakie dekoracje są niezbędne na naszym stole. Warto też wcześniej zaplanować czy papierowe rurki i serwetki ozdobne to punkt obowiązkowy imprezy, a może tylko dodatek. 

Idealne dekoracje na stół

Stół to miejsce spotkań i rozmów. Każda impreza kręci się wokół stołu. Jeśli na imprezie nie znasz zbyt wielu osób, to właśnie podczas wspólnego posiłku zawiera się nowe znajomości. Dlatego właśnie odpowiednie dekoracje na stół to podstawa! Jeśli planujesz imprezę na wiele osób warto zaopatrzyć się w jednorazowe kubeczki i talerzyki! Dzisiaj na rynku dostępne są przeróżne wzory, które bez problemu dopasujesz do tematyki swojej imprezy! Do tego warto pamiętać także o drewnianych sztućcach. Praktyczne i ekologiczne rozwiązanie! Jeśli planujemy imprezę dla dzieci, to nie powinno zabraknąć specjalnych torebek na słodycze lub popcorn. Można też zapakować w nie specjalne upominki dla najmłodszych, aby umilić im zabawę. 

Stół przygotowany na nieszczęśliwe wypadki

Podczas imprez bardzo często brudzą się obrusy. Czasem wyleje się na nie sok, a innym razem czerwone wino, które jest już bardzo trudne do zmycia. Obrusy foliowe to najlepsze rozwiązanie! Nie tylko łatwo się je wyciera, ale też po imprezie można od razu go wyrzucić i nie trzeba się martwić plamami.

Jest jeszcze jedna rzecz, która ułatwi utrzymanie porządku. Serwetki! Kiedyś serwetki serwetki służyły tylko do utrzymania porządku i czystości. Dzisiaj jest to piękny dodatek, który może na stole stworzyć niesamowitą dekorację. Serwetki ozdobne są niezbędnym elementem. W sklepach można znaleźć niesamowite serwetki z nadrukami, które same w sobie, nawet tylko położone obok talerza, będą wyglądały przepięknie. 

Przeczytaj także