Shadow

Ciepła kołdra bawełniana otuli Cię w zimową noc.

Sen jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Bardzo często się mówi, jak ważny jest materac czy poduszka dla komfortu snu, a zapomina się tym, że przykrycie pod jakim śpimy jest jednakowo ważne. Dobra kołdra, zagwarantuje komfortowy sen i doskonałą izolację przed zimnem. Dużą popularnością, i nie bez powodu, cieszą się kołdry bawełniane.

Ciepła, ale oddychająca kołdra to gwarancja dobrze przespanej nocy

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów przykryć na noc. Są one wykonane z różnych materiałów. Wybierając pościel warto pamiętać, aby była ona z naturalnego materiału ponieważ będzie miała bezpośredni kontakt z naszym ciałem, przez długi czas. Kołdry bawełniane gwarantują nie tylko przyjemny, ale także zdrowy sen.

Kołdra z bawełny stanowi doskonałe okrycie na noc ponieważ izoluje przed zimnem, chroni przed utratą ciepła, oraz jest przewiewna i oddychająca, dzięki czemu zapobiega poceniu, odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Kołdry bawełniane, szczególnie te, wykonywane z stu procentowej, naturalnej bawełny, pozyskiwanej z upraw ekologicznych gwarantują także zdrowie. Czysta bawełna jest bowiem materiałem przepuszczającym powietrze, dodatkowo jej higroskopijność sprawia, że pochłania wilgoć, ale jej nie oddaje. Kołdra uszyta z bawełny jest bezpieczna dla dorosłych, dzieci, alergików i osób z problemami skórnymi.

Dodatkową zaletą kołder z bawełny jest łatwość utrzymania ich w czystości. Można je prać w pralce, pamiętając jedynie, aby ustawić temperaturę maksymalnie na 30o. Można je także suszyć w suszarce.

Jaką kołdrę wybrać dla siebie?

Kupując przykrycie na noc należy zastanowić się czy wystarczy nam kołdra całoroczna czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup innej kołdry na każdy sezon. Na rynku dostępne są kołdry z bawełny na lato, które są lżejsze, cieńsze i przewiewne dzięki czemu sen nawet w wysokich temperaturach jest przyjemnością.Kołdra zimowa jest grubsza i cięższa, ale zapewnia lepszą ochronę przed zimnem.

W dzisiejszych czasach, kiedy mieszkania są dobrze ogrzewane wystarczy zakupić kołdrę letnią. Jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

Kołdry bawełniane różnią się wymiarami. Do mniejszych łóżek można zakupić taką w rozmiarze 135×200, a do większych 200×220. Częstym rozwiązaniem dla par jest zakup dwóch, osobnych kołder w rozmiarze 135×200. Może je znaleźć np. tutaj https://omedika.pl/koldry-bawelniane-c267.html.

Wybierając kołdrę warto zwrócić uwagę na skład materiału i wybrać tę z jak najlepszej gatunkowo bawełny. Będzie ona długo służyć, a jej właściwości nie ulegną pogorszeniu. Nowoczesne kołdry z bawełny to gwarancja wygody i zdrowia.

Przeczytaj także