Shadow

Ćwiczenia na płaski brzuch

Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Niestety bardzo często źle dobieramy trening i dlatego nie widzimy u siebie rezultatów.

Często bywa, że wykonujemy dziesiątki brzuszków a tu nic się nie dzieje, brzuszek wypukły i wałeczki jak były, tak i są nadal. Jak zatem postępować i jakie ćwiczenia wykonywać aby móc się cieszyć płaskim i jędrnym brzuszkiem?

Przede wszystkim podstawą jest dieta, która musi być zdrowa i bogata w witaminy i mikroelementy. Dodatkowo należy unikać potraw wzdymających, takich jak fasola, kapusta, tłuste mięsa i potrawy smażone. Absolutnie unikamy słodyczy i potraw przetworzonych.

Teraz czas na ćwiczenia i tutaj uwaga, aby wyczarować u siebie piękny brzuszek, to najpierw musimy się zatroszczyć o spalenie tkanki tłuszczowej. Na nic bowiem tysiące brzuszków, gdyż powstałych mięśni i tak nie będzie widać pod tłuszczykiem. Zatem wprowadzamy ćwiczenia aerobowe, interwały i wszelkie inne sposoby z pomocą których po prostu schudniemy. Dopiero po dwóch, trzech tygodniach treningów zaczynamy wprowadzać ćwiczenia na mięśnie brzucha, które przeplatamy z treningiem aerobowym. Aby mieć pewność, że prawidłowo wykonujemy ćwiczenia, to warto korzystać z filmików na kanałach internetowych, które są nagrywane przez profesjonalistów.

Poniżej znajdziecie ciekawy zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Cały trening trwa dokładnie 8,5 minuty i choć jest czas stosunkowo krótki, to na wzmocnienie tych właśnie mięśni wystarczający. Trenerka przedstawia nam 5 ćwiczeń, które wykonujemy w 3 seriach po 30 sekund.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy pamiętać, że są one przeznaczone tylko dla osób zdrowych, dlatego też gdy mamy jakieś kłopoty zdrowotne lub wątpliwości, to najpierw należy skonsultować się z lekarzem. O tym przypomina przez rozpoczęciem ćwiczeń trenerka i absolutnie nie należy tego ignorować.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *