Shadow

Sale weselne, zaproszenia, suknia ślubna. Czeka Cię organizacja wesela?

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka – zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Każdy chciałby, by ten dzień był wyjątkowy i szczególny. Niestety, owy dzień poprzedza szereg przygotowań, planów, a także stresu i zdenerwowania. Listy gości, zaproszenia, sala weselna, wszystko, a przynajmniej większość na głowie pary młodej. Jak wszystko zorganizować i nie dać się zwariować?

Bogata biała suknia i wyszukany garnitur, pięknie podane jedzenie i pierwszy taniec. Wszystko wydawałoby się być jak w filmie. Jednak przygotowania do ślubu zazwyczaj już takie nie są. Trwają długo, a młodzi przy tym mają masę spraw do załatwienia. To nie tylko stroje, zaproszenia i menu. Ale także wybór sali weselnej, ozdób, kwiatów, a także przygotowanie się na zabawy weselne czy przeciwności pogodowe. Przygotowanie ślubu i wesela nie należy do najłatwiejszych zadań dla przyszłych małżonków.

Sale weselne na kameralne uroczystości

Polska tradycja uznaje weselę za imprezę huczną, trwającą do białego rana. Obecnie jednak coraz więcej par odchodzi od takich pomysłów, stawiając raczej na kameralną kolację z dobrym jedzeniem. Mniejsza uroczystość może bowiem zmniejszyć nie tylko koszty związane z organizacją, ale także czas i nerwy pary młodej. Zazwyczaj wtedy grono gości zawęża się do maksymalnie 50 osób, co ułatwia planowanie w rozmieszczaniu ich i zaplanowaniu posiłków. Decydując się na taki uroczysty obiad, warto wybrać wcześniejszą godzinę ślubu, ponieważ takie przyjęcie może potrwać od 2 do 6 godzin.

Sale weselne na zabawy do rana

Nieważne czy kameralny obiad, czy huczna impreza, zawsze warto zadbać o ładne i przyjazne otocznie. Przeczytaj więcej o propozycjach sal weselnych w Olkuszu: http://www.victoria.olkusz.pl. Jeśli liczba gości przekracza 100 osób, to lepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie całonocnego wesela. Za tym argumentem idzie nie tylko konieczność wynajęcia większej sali weselnej, ale również lepsze rozkręcenie zabawy. Obecnie najczęściej sale weselne dodatkowo oferowane są z ogrodem, garażem dla gości i miejscami sypialnianymi. Warto zastanowić się jednak, czy wybierać full opcję, gdzie para płaci „od talerzyka” czy wynająć tylko salę – bez obsługi – i samemu zatroszczyć się o catering czy zakup produktów i wynajęcie kucharzy i kelnerów. Drugie rozwiązanie może być korzystniejsze finansowo, jednak wiąże się to z większymi obowiązkami dotyczącymi organizacją.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *