Shadow

[Recenzja] Krem ochronny SPF 50 – skóra nadreaktywna i nadwrażliwa.

IMG_1467

Ostatnio będąc na urlopie w ciepłym kraju (Egipt) miałam idealną okazję wypróbować ten krem ochronny SPF 50 marki Dermedic. Wiadomo, że kraje afrykańskie słyną z wysokich temperatur i ostrego słońca- dlatego warto się przed nim dobrze zabezpieczyć. Myślę, że teraz wkraczając w letnie klimaty, nadszedł najwyższy czas aby podzielić się z Wami tym niezwykłym odkryciem 🙂

Nie będę się po raz kolejny rozpisywać się o problemach mojej cery, ponieważ przy recenzji Dermedic Tolerans Sensitive co nie co już na ten temat napisałam. Przypomnę tylko fakt, że każda próba aplikowania jakiegokolwiek kremu kończyła się u mnie strasznymi zmianami skórnymi, które dawały o sobie znać już parę godzin po posmarowaniu buzi kremem.

Na początku zaskoczył mnie fakt, że krem wykazuje działanie przeciwzapalne i zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB!

IMG_1468

Opakowanie: Krem jest w bardzo wygodnej tubie – co jest genialnym rozwiązaniem, gdyż- jak mawiała moja nauczycielka z liceum – skoro krem nie ma kontaktu z naszymi paluchami, nie ma potrzeby używania bardzo silnych konserwantów – genialne!

Posiada również ładny kartonik na którym zostały usytuowane niezbędne informacje (a nie tylko bezsensowne hasła reklamowe), więc nie trzeba otwierać pudełka, żeby wiedzieć co jest w środku.

Konsystencja jest taka jak ma być. Zapach naturalny, wiadomo im mniej pachnie kosmetyk tym lepiej- bo to oznacza, że nie zawiera zbędnych chemicznych ulepszaczy.

Już po paru dniach używania, stwierdziłam, że moja skóra nie była odwodniona. Krem ją idealnie nawilżył, nawodnił i rewelacyjnie chronił przed ostrym słońcem, którego czasami nie da się uniknąć w tak gorącym kraju!

Składniki to: Kompleks filtrów mineralnych, Physavie®, Olej z oliwek, Masło Shea, Witamina E, Gliceryna, Natural Extract AP

IMG_1469

Działanie: długotrwale natłuszcza i nawilża skórę łagodzi podrażnienia wzmacnia i odbudowuje naturalny płaszcz hydrolipidowy. Daje uczucie komfortu, poprawia elastyczność,skóra jest doskonale nawilżona.

Nanieść równomiernie na skórę co najmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce. Aplikację należy powtarzać kilkakrotnie w trakcie opalania i zażywania licznych kąpieli morskich.

Cena: około 31 zł
Pojemność: Tuba z kaniulą 40 g
Dostępność: tylko w Aptekach

W zasadzie nic nie muszę pisać, szukać, objaśniać – firma „Dermedic” stanęła na wysokości zadania tworząc taki krem zalecany do skóry nadreaktywnej, nadwrażliwej, naczynkowej. Za taką cenę firma nam zaoferowała takie proste, uczciwe i takie NORMALNE rozwiązanie ochronne przed promieniowaniem UV i IR w trakcie ekspozycji na słońce- co czasami (o dziwo) jest poza możliwościami większości producentów kosmetyków!

IMG_1470

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *