Shadow

Jak sprzedać mieszkanie?

sprzedaz mieszkania

Sprzedaż mieszkania to bardzo ważna sprawa, która bezpośrednio wpływa na nasze finanse. Dlatego też należy zawsze ją najpierw dobrze przemyśleć i się do tego dobrze przygotować. Zatem jak sprzedać mieszkanie?

Sprzedanie mieszkania tylko z pozoru jest rzeczą łatwą. Musimy bowiem sprzedać je tak, aby na tym procesie zarobić. Zatem pierwszą rzeczą, którą robimy jest sprawdzenie cen mieszkań. Jeżeli panuje tendencja spadkowa, a my nie musimy wcale akurat teraz sprzedawać, to wstrzymajmy się, gdy ceny nieruchomości zaczną piąć się w górę. Kolejna sprawa to przygotowanie mieszkania do sprzedaży. Jeżeli sami nie mamy smykałki do urządzania wnętrz i ich porządkowania, to najlepiej wynajmijmy profesjonalnego home stagera. Wskaże on nam mocne strony naszego mieszkania, powie, co poprawić, pomalować i jak przemeblować, aby podobało się klientom. Oczywiście można również te zmiany zlecić ekipie, jednak to już jest uzależnione od naszych finansów. Nieraz wystarczą same wskazówki i mieszkanie zyska całkiem nowy styl.

Teraz przychodzi czas na rozmieszczenie ogłoszeń. Możemy próbować sprzedawać na własną rękę lub wynająć biuro nieruchomości. Możemy również połączyć oba te sposoby. Warto powiedzieć o swoim zamiarze rodzinie, znajomym, gdyż może wśród nich znajdzie się chętny do kupna. Ogłaszajmy również na bezpłatnych portalach społecznościowych, w lokalnych gazetach i w Internecie. Pamiętajmy o tym, że musimy dotrzeć do jak największej liczy osób.

Ogłoszenie powinno zawierać kluczowe informacje o mieszkaniu i o jego głównych zaletach. Konieczne są dobre zdjęcia, które zachęcą do oglądania i tej kwestii poświęćmy sporo czasu. Jeżeli sami nie potrafimy zrobić dobrych ujęć, to wynajmijmy profesjonalistę, który zrobi to za nas.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *