Shadow

Przygotowania do wyjazdu z dzieckiem

Jeszcze całkiem niedawno panowało przekonanie, iż w daleką wycieczkę nie należy zabierać małych dzieci. Na szczęście przeświadczenie to uległo zmianie wraz z pojawieniem się na rynku coraz to nowych produktów, które służą temu, aby nasza pociecha podróżowała w komforcie oraz bezpieczeństwie.

Należy pamiętać, iż do każdej wycieczki należy się adekwatnie przygotować. Musimy mieć na uwadze różne rzeczy, które mogą nas spotkać w trakcie jazdy. Priorytetem bez wątpienia są siedziska dla dzieci. Maluch musi być przewożony w foteliku, który został specjalnie do tego przygotowany – dostosowany zarówno do wieku, jak i masy ciała. Ważne jest także to, aby zapoznać się wcześniej z instrukcjami podanymi przez producenta i ich przestrzegać. Przed wyruszeniem w podróż trzeba się również upewnić czy fotelik został dobrze przypięty pasem bezpieczeństwa. Stanowi to tak naprawdę podstawę, którą każdy rodzic powinien mieć na uwadze.

Podstawą jest także to, aby używać fotelika, który ma atest. Gwarantuje to dziecku bezpieczeństwo. Zmniejsza również ryzyko poważnych obrażeń, które mogą nastąpić w wyniku ewentualnego wypadku samochodowego. Sklepy oferują teraz bardzo innowacyjne foteliki.

Ponad to można zaopatrzyć się w akcesoria, które dodatkowo ułatwią naszą wyprawę. Świetne spiszą się stoliki podróżnika, ponieważ nasza pociecha może trzymać tam swoje zabawki, kredki i kartki, a także jest to dobre miejsce, jeśli posiłek ma się odbyć w samochodzie.

stolik
Źródło: http://www.agallo.pl/dziecko_w_aucie/stoliki_podroznika_i_akcesoria_do_fotelikow.html

Wielogodzinna podróż jest dla malca tak naprawdę męczarnią. Z tego właśnie powodu zniesie ją najlepiej wtedy, kiedy śpi. Dlatego warto zastanowić się nad tym, aby wyjechać w porze snu dziecka albo najlepiej – w nocy. Zwiększa to tym samym szansę na to, żeby przespało one większą cześć podróży. Ponad to kolejną istotną sprawą jest wybór odpowiedniego ubioru. Tak, aby był on dostosowany do temperatury, jaka panuje w naszym pojeździe. Nagłe ochłodzenia czy ocieplenia mogą wpłynąć niekorzystnie na samopoczucie, jak i zdrowie dziecka.

Rodzice nie mogą także zapomnieć o tym, aby posiłki serwowane w trakcie podróży, były lekkostrawne. Starajmy się je podawać raczej na postoju, a nie w trakcie jazdy. Przerwy powinny być robione w miarę często, jeżeli mamy do czynienia z kilkugodzinną wyprawą. Długie przebywanie w foteliku może mieć negatywny wpływa na dziecko, ponieważ mogą pojawić się odparzenia. Z tego właśnie powodu nie zapominajmy o regularnym zmienianiu malcowi pieluszki. Bardzo małe dzieci oraz niemowlęta niekorzystnie tolerują monotonną jazdę. Z tego właśnie powodu można pomyśleć o tym, aby zapewnić im jakieś interesujące zajęcia w trakcie podróży. Łatwiej to osiągniemy, jeżeli jedno z rodziców będzie siedziało obok malca. Można wówczas swobodnie się z nim bawić. Tutaj przydatne okażą się zarówno organizery, jak i zasłonki przeciwsłoneczne. Te drugie, jak sama nazwa wskazuje, chronią malca przed słońcem. Nie nagrzewają aż tak wnętrza samochodu. Istotne jest także to, że nasza pociecha może podziwiać widoki za oknem, ponieważ promienie słoneczne jej nie przeszkadzają.

Organizery w trakcie podróży także spiszą się na medal. Najczęściej są one wyposażone w kilka pakownych kieszeni, do których możemy schować potrzebne rzeczy. Dodatkowo,jeśli znudziły nam się już ciągłe zabawy podczas podróży, to możemy puścić dziecku bajkę. Pozwoli to zająć go na jakiś czas, a rodzicom – odpocząć.

organizer

Źródło: http://www.agallo.pl/dziecko_w_aucie/organizery_i_oslonki_na_fotele.html

Jak widać – żadnej podróży, nawet tej z dziećmi, nie należy się obawiać. Podstawą jest to, aby dobrze się do niej przygotować w taki sposób, żeby zadbać o komfort oraz bezpieczeństwo malca.

Trzeba także wspomnieć o tym, aby nawet na chwilę nie pozostawiać malca samego w samochodzie. Zachęć dziecko do wspólnej wycieczki, pokaż jakie korzyści mogą z niej płynąć.

Postaraj się również, aby podróż ta mogła odbyć się na kreatywnej zabawie oraz miłym spędzeniu czasu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *