Shadow

Pracujesz zdalnie? Poznaj sposoby na efektywną przerwę

Choć praca bez wychodzenia z domu dla większości z nas jest największym marzeniem, pracując zdalnie, szybko zauważamy minusy takiego rozwiązania. Jednym z nich jest na pewno brak sztywno ustalonych godzin pracy, czego możemy spodziewać się na etacie. Planując sobie samodzielnie dzień pracy, musimy uwzględniać własne możliwości i nie dać się pochłonąć obowiązkom zawodowym. Jak znaleźć potrzebną równowagę? Warto zwrócić uwagę na przerwy – niech będą one jak najbardziej efektywne i regularne. To szansa na regenerację i zwiększenie motywacji, której bardzo często potrzebujemy w trakcie pracy.

Ćwicz i oderwij się zza biurka

Praca zdalna bardzo często wymaga siedzenia przed komputerem, co wiąże się ze stałą pozycją przez wiele godzin. Jeśli zdecydujesz się na przerwę, rób wszystko, aby oderwać się zza biurka chociaż na chwilę. Rozprostuj sylwetkę i dodatkowo wykonaj parę prostych ćwiczeń fizycznych, które pobudzą do pracy Twój mózg. Przerwa z dala od komputera na pewno spodoba się tym, którzy zwyczajnie męczą się siedzącą pracą i dostrzegają jej minusy. Banalne ćwiczenia w sam raz na przerwę znajdziesz w Internecie – nie zajmą Ci one sporo czasu, a mogą zdziałać wiele dobrego.

Słuchaj muzyki i oglądaj najnowsze teledyski, jeśli lubisz

Muzyka w trakcie przerwy? Brzmi świetnie! Jeśli do tego dojdą najnowsze teledyski, skuteczny relaks i oderwanie się od zawodowej rzeczywistości gwarantowane. Niekoniecznie musisz słuchać muzyki przed komputerem. Mając smartfona, masz zarówno ulubioną muzykę jak i najnowsze teledyski zawsze przy sobie, co daje Ci pełną swobodę. W czasie przerwy słuchaj i oglądaj to, co lubisz najbardziej – niech będzie to maksymalny relaks. Sprawi to, że z przyjemnością i uśmiechem na twarzy powrócisz do pracy zdalnej, nawet jeśli dany dzień obfituje w zawodowe obowiązki. Nie wierzysz? Zacznij słuchać muzyki w przerwie od dziś!

Pozwól sobie na małe przyjemności

Przerwa w pracy, zwłaszcza ta podczas pracy zdalnej w domu, to czas na małe przyjemności i subtelne rozpieszczanie się. Dobry posiłek, ulubiony deser, spacer z psem czy chwila z książką – od Ciebie zależy, jak wykorzystasz przerwę w pracy i to, jak zmotywujesz się do dalszych zadań. Uważnie obserwuj własne potrzeby w tej kwestii i planuj przerwy tak, by nie stracić motywacji i zapału do pracy. Pozwól sobie na drobne przyjemności, którymi dyskretnie rozpieścisz się w ciągu dnia i które wniosą w zawodową codzienność sporo entuzjazmu. Pamiętaj, że do efektywnej pracy, nawet jeśli jest to praca z domowego biura, potrzebne są odpowiednio wykorzystane przerwy.

Będąc szefem dla samego siebie skup się więc na swojej efektywności i motywacji, których utrzymanie na zadowalającym poziomie nie jest możliwe bez dobrze zagospodarowanych przerw.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *