Shadow

Pomysły na kreatywne pakowanie prezentów

pakowanie prezentow

Wybieranie prezentów dla naszych bliskich, a następnie ich wręczanie i widok zadowolenia ze strony obdarowanego potrafi dać nam wiele radości. Jednak zanim prezent trafi zostanie przekazany, trzeba go ładnie zapakować. Jak zrobić to w sposób nieszablonowy?

Często gdy kupujemy i przygotowujemy prezenty dla naszych bliskich, zdarza się nam zapomnieć o opakowaniu. Dopiero w ostatniej chwili zauważamy, że nie mamy w domu odpowiedniej wielkości torebki na prezent, w szufladzie został tylko skrawek papieru ozdobnego. Na szczęście, aby zapakować prezent może wystarczyć nam to, co mamy właśnie pod ręką. Jeśli w ciekawy sposób wykorzystamy te elementy, stworzymy niepowtarzalne opakowanie.

Co może się nam przydać do zapakowania prezentów?

Aby stworzyć oryginalne opakowanie na prezent możemy wykorzystać wszystko, co będziemy mieć pod ręką, nawet przedmioty, których byśmy o to nie podejrzewali. Na pewno będą nam potrzebne klasyczne narzędzia biurowe, jak nożyczki, taśma klejąca, linijka, klej, długopisy, ołówki, kredki i mazaki. Następnie poszukajmy kolorowych papierów do drukarki, szarego papieru pakowego, kolorowych sznurków, wstążek, włóczek, koronek a nawet skrawków oklein i tapet. Przydać się mogą nawet tekturowe „rurki” od papieru toaletowego.

Pudełko z odzysku

Jeśli nie mamy ładnego nowego pudełka, rozejrzyjmy się w domu, czy nie mamy gdzieś innego pudełka, które możemy wykorzystać. Może to być na przykład pudełko po butach czy po jakimś domowym sprzęcie, o ile będzie miało odpowiedni rozmiar. Takie pudełko trzeba będzie okleić, żeby po otwarciu obdarowanemu nie ukazały się napisy i grafiki związane z marką butów czy tostera. Tutaj dobrze sprawdzą się samoprzylepne okleiny meblowe. Możemy też użyć tapety, tylko wtedy trzeba będzie użyć kleju lub samoprzylepnej taśmy dwustronnej. Gdy już okleimy pudełko, możemy pomyśleć o dalszym zdobieniu. Jeśli okleiliśmy pudełko okleiną o rysunku ciemnego drewna, musimy dołączyć elementy jasne lub nawet jaskrawe, które ożywią całość. Do ciemnego „drewnianego” pudełka możemy użyć także szerokiej beżowej koronki, dzięki czemu stworzymy paczkę w stylu retro. Jeśli wybierzemy jaskrawe sznurki, paczka będzie bardziej radosna.

Szary papier pakowy i dodatki

Pudełko opakowane w klasyczny szary lub brązowy papier pakowy można ciekawie ozdobić na wiele różnych sposobów. Jednym z rozwiązań są tak zwane taśmy washi, których używa się najczęściej do scrapbookingu. Są to papierowe taśmy samoprzylepne z kolorowymi wzorami. Można je kupić zarówno w sklepach papierniczych, jak i w Internecie.

Do papieru pakowego można dodać zwykłą gazetę. Wystarczy wyciąć z gazety pasek, owinąć nim pudełko przez środek, a następnie przewiązać sznurkiem lub wstążką w wybranym kolorze. Może być w kolorze naturalnym, np. beżowym albo w żywym i jaskrawym, który ożywi całość.

Tekturowa rurka od papieru toaletowego

Do zapakowania małego przedmiotu może nam posłużyć tekturowa rurka od papieru toaletowego lub ręcznika papierowego. Rurkę możemy okręcić wybranym papierem, zostawiając zapas przy każdym z jej wylotów, a następnie zakręcić go tak, by całość wyglądała jak cukierek.

Papier do scrapbookingu

Ciekawym materiałem do pakowania prezentów może być papier do scrapbookingu. Jest on sztywniejszy niż papier ozdobny lub pakowy, nie jest drogi, a do tego wybór wzorów jest ogromny. Można nim ozdobić istniejące już pudełko, a nawet zrobić z niego małe estetyczne pudełeczko. Jego brzegi można dodatkowo wzmocnić taśmą washi, która zamaskuje ewentualne nierówne brzegi. Dołożymy sznureczek lub tasiemkę i opakowanie gotowe.

Jak widać, możliwości zapakowania prezentu jest wiele. Natomiast jeśli kupimy ładne nowe pudełko i ozdobimy je w sposób estetyczny i trwały, że rozpakowanie prezentu nie spowoduje uszkodzeń opakowania, osoba obdarowana będzie mogła użyć go do przechowywania swoich rzeczy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *