Shadow

Joga a odchudzanie

Joga to technika relaksacyjna, która jest znana od tysięcy lat. Wykonywanie asanów przyczynia się do utrzymania równowagi psychiczno- fizycznej w organizmie ćwiczącego. Choć nie jest to typowa technika ćwiczeń, która szybko odchudza, to jednak długotrwałe i regularne wykonywanie asanów przyczynia się do wyszczuplenia sylwetki.

Joga usprawnia metabolizm, sprawia, że mięśnie stają się bardziej elastyczne i rozciągnięte. Ponadto pomaga oczyścić organizm z toksyn, jednocześnie uspokaja i sprawia, że jesteśmy pozytywniej nastawieni do życia. Mamy więcej sił witalnych i energii. Poszczególne pozycje jogi regulują również gospodarkę hormonalną, a jak wiadomo jest to jedna z głównych przyczyn otyłości, szczególnie u kobiet.

Asany mają również za zadanie minimalizować stres i przywracać równowagę psychiczną naszemu organizmowi, a jak wiadomo zaburzenia w strefie psychicznej mają bardzo duży wpływ na nasz apetyt. Wiele osób „ zajada” stres, zarówno w dzień jak i w nocy i tym samym nabywa się nadwagi.

Osoby ćwiczące jogę powinny się lekko odżywiać, z przewagą warzyw i owoców. Tylko wówczas ciało będzie aktywne, lekkie i chętnie się będzie poddawać poszczególnym asanom.

Widzimy, więc, że joga jest idealnym uzupełnieniem ćwiczeń aerobowych i siłowych, gdyż wykonywana regularnie w dużym stopniu przyczyni się do utraty kilogramów i poprawy naszej kondycji fizycznej. Ciało osoby uprawiającej jogę jest smukłe, elastyczne, szczupłe i bardzo wyrafinowane. Idealny sposób na uzyskanie pięknej figury dla tych pań, które preferują sylwetkę kobiecą i delikatną.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *