Shadow

Pierwsze zakupy dla dziecka

W życiu niemalże każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy meble dziecięce stają się priorytetem na liście zakupów. Chwila ta jest nieunikniona nawet wówczas, gdy nie posiada się własnych dzieci, zawsze bowiem są jakieś w najbliższym otoczeniu. Sytuacje te, zazwyczaj powodują, że na horyzoncie pojawiają się problemy z wyborem odpowiedniego zestawu lub osiągnięciem kompromisu pomiędzy rodzicami na temat tego, co tak naprawdę jest potrzebne dla ich malca i w jakim fasonie.

Kiedy już raz zrobi się ten krok i przyjdzie człowiekowi wybierać odpowiednie meble dziecięce to trzeba liczyć się z koniecznością przynajmniej kilkukrotnego rozbudowywania zestawu na przestrzeni lat stanowiących drogę do dorosłości malca. Samo pojęcie meble dziecięce jest niesamowicie szerokie i dla przeciętnego laika bywa nieodgadnione. Większość ludzi myśli, że łóżko i szafki do przechowywania ubrań oraz zabawek to wszystko w tym temacie. Oczywiście dopuszcza się ich fikuśność, wielobarwność, a nawet przybieranie kształtów bajkowych bohaterów ale po za tym wiedza o nich jest niewiele większa.

Zagadkowy, nowy świat

Kołyski, kosze do bujania czy komody kąpielowe to pojęcia nabierające sensu dopiero w momencie zamieszkania z niemowlakiem. Mebli dziecięcych jest jednak znacznie więcej. Są nimi wszelkie akcesoria potrzebne do urządzenia pokoju dla prawnych podopiecznych. Ich wybór, barwa i motyw przewodni już od najwcześniejszych dni życia mogą podświadomie kierunkować nasze dziecko do rozwijania konkretnych preferencji i gustu. Badania amerykańskich naukowców dowodzą, że meble dziecięce i całe otoczenie w najwcześniejszym etapie egzystencji powinny być dobierane na zasadzie mocnych kontrastowych kolorów, takich jak biel i czerń, jasny żółty z ciemnym zielonym czy różowy z niebieskim. Połączenia te wpływają pozytywnie na kształtowanie się zmysłów.

Oswajanie charakteru i przestrzeni

Meble dziecięce dla nieco starszych pociech powinny przede wszystkim być praktyczne. Pomieścić ubrania rosnących w mgnieniu oka malców i umożliwić im samodzielne działanie w sferze porządków. Stworzyć przestrzeń do zabawy, gdzie miękki dywan może służyć za portal do świata wyobraźni, a mały stolik z krzesełkami pomoże rozwijać talent plastyczny. Meble dziecięce to też skrzynie do magazynowania klocków, na których można usiąść w chwili czytania książki. Regały na zabawki: lalki, misie i pojazdy, powinny być solidne i odporne na spontaniczne i nie zawsze bezpieczne pomysły kilkulatków.

Ważną sprawą jest możliwość dokomponowania do gotowych zestawów mebli dziecięcych nowych szafek i stworzenie z nich przestrzeni odpowiedniej do celów naukowych. Już w przedszkolu młodzi ludzie mają bowiem prace domowe, a miejsce do ich przygotowania pomaga zapanować nad czasem. Korkowa tablica nad biurkiem uczy systematyczności, tak potrzebnej w nieuniknionym procesie zmian podczas dorastania.

Wszystko to w połączeniu z wygodnym miejscem do spania tworzy idealny pokój dla kogoś, kto dopiero uczy się życia. Meble dziecięce jeszcze nigdy nie były takie ważne jak współcześnie pokazuje doświadczenie. Warto by maluch docenił takie warunki życia i inwestycja w jego wygodę zwróciła się w formie odnoszonych sukcesów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *