Shadow

Pielęgnacja paznokci

141154250488801600

Piękne paznokcie sprawiają, że czujemy się bardziej kobiece, są uzupełnieniem naszej kreacji. Aby paznokcie były zadbane, zdrowe i piękne muszą być właściwie pielęgnowane.

Na kondycję naszych paznokci, a dokładniej jej płytki wpływ ma wiele czynników, takich jak wykonywana praca, temperatura oraz wilgotność. Na paznokcie oddziaływuje również nasz ogólny stan zdrowia oraz dieta, czyli dostarczane przez nas do organizmu substancje odżywcze (np. witaminy i minerały).

Częstym problemem są rozdwajające się paznokcie, jak ze wszystkim z tym również możemy sobie poradzić – wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad pielęgnacji paznokci:

– podstawą jest regularność, wszystkie kosmetyki, których używamy do pielęgnacji paznokci musimy stosować z odpowiednią częstotliwością

– jeżeli paznokcie są słabe, łamliwe, rozdwojone, kruche a nawet zniszczone, warto sięgnąć po odpowiednie odżywki. Główną ich rolą jest przywrócenie elastyczności, regeneracja. Większość z nich posiada w składzie: wapń, witaminy, magnez, krzem, keratynę. Odżywki do pielęgnacji paznokci dostępne są w różnych formach: kremów, olejków, lakierów, żeli, oliwek oraz maseczek. Do pielęgnacji paznokci łamliwych polecane są odżywki płynne albo w postaci lakieru

– należy zadbać o prawidłową dietę

– stosowanie bezacetonowych zmywaczy do paznokci, zawierających dodatki w postaci witamin, olejków – działających wzmacniająco oraz pielęgnująco

Jeżeli mamy często styczność z wodą np. gdy paznokcie są długo moczone – stają się miękkie, dlatego najlepiej zastosować na nie odżywki, które utwardzą naszą płytkę paznokcia. Dzięki takiemu zabiegowi nasze paznokcie nie będą tak podatne na złamania i uszkodzenia.

Jeżeli na paznokciach pojawią się podłużne prążki, powinniśmy zastosować odżywkę z silikonem lub krzemem, która wygładzi powierzchnię płytki paznokcia.

Pielęgnacja paznokci to również skórki znajdujące się wokół płytki. Równie istotne jest zadbanie, a właściwie pozbywanie się niechcianych skórek, zanim to jednak uczynimy, musimy je nieco zmiękczyć. W tym celu można zastosować specjalne preparaty do skórek w postaci płynów, żeli i kremów.

Pielęgnacja paznokci to najprostsza droga do ich pięknego i zdrowego wyglądu.

Źródło:
http://happyandtrendy.pl/uroda/

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *