Shadow

Piękne dłonie warto mieć!

beach-544621_1280

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego należy na nie chuchać i dmuchać. Niestety bardzo łatwo ulegają zniszczeniu, są podatne na uszkodzenia i niestety szybko tracą swój ładny wygląd, gdyż skóra na dłoni jest cienka i delikatna.

Piękne dłonie, to zadbane dłonie i nie ma tutaj znaczenia płeć. Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn skóra dłoni powinna być jędrna, bez uszkodzeń, paznokcie czyste, starannie opiłowane a skórki wycięte. Dopiero takie dłonie możemy ozdabiać, malować i ubierać w piękną biżuterię. Aby tak było, to musimy o dłonie nie tylko regularnie dbać ale również musimy je chronić.

Pamiętajmy o tym, że dłonie w każdy dzień wykonują całą masę czynności, które negatywnie wpływają na stan skóry i paznokci. Negatywnie na dłonie wpływają również warunki atmosferyczne, zatem zawsze chrońmy nasze dłonie rękawiczkami. Do prac domowych używajmy zawsze lateksowych rękawiczek, które ochronią nie tylko przed wodą ale przede wszystkim przed chemikaliami. Na zewnątrz, gdy jest zimno i mróz, zakładajmy bawełniane rękawiczki, które utrzymają ciepło i nie pozwolą dłoniom przemarznąć.

Oprócz ochrony pamiętajmy również o regularnym stosowaniu kremu do rąk, który natłuści skórę. Idealnie by było stosować taki krem po każdym umyciu rąk.

Co jakiś czas, a przynajmniej dwa razy w miesiącu warto położyć na dłonie maskę glicerynową, która ujędrni, wygładzi i nawilży dłonie. Taką maskę można wykonać u kosmetyczki lub kupić taką do wykonania samodzielnie w domu. Przy samodzielnym zakładaniu maski należy uważać aby nie poparzyć dłoni.

Aby dopełnić piękny wizerunek, to należy pamiętać również o paznokciach. Tutaj idealnie sprawdzi się oliwa z oliwek, która podgrzana i nałożona na paznokcie wzmocni je i sprawi, że nie będą się rozdwajać.

Tak wypielęgnowane i zadbane dłonie można teraz ozdabiać, malować i pokazywać całemu światu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *