Shadow

Oświetlenie do niebanalnych wnętrz

bedside-1208194_1920

Kto z nas nie marzy o indywidualnym i niebanalnym wnętrzu? W świecie, gdzie większość mebli oferowanych przez sieciowe salony jest taka sama lub bardzo podobna, a większość wnętrz jest urządzona w stylu skandynawskim bądź loftowym, ciężko jest się wyróżnić i stworzyć własny projekt.

Nawet trend DiY jest już bardzo popularny, a ręcznie wykonane meble bądź elementy umeblowania królują w co drugim polskim domu. Także meble wykonane z palet, które były jeszcze kilka miesięcy temu absolutną nowością, można już spotkać w większości modnych restauracji. Jak więc się wyróżnić?

Po pierwsze – oświetlenie

Ci, którzy w temacie projektowania wnętrz są bardziej doświadczeni, wiedzą jak bardzo wnętrze można zmienić dobierając odpowiednie oświetlenie. Jedni preferują oświetlenie designerskie. Warszawa zdecydowanie jest na pierwszym miejscu w Polsce pod względem popularności designerskiego oświetlenia. To tutaj powstają showroomy z oświetleniem oraz odbywają się liczne targi, na których można zobaczyć ciekawe rozwiązania oświetleniowe.

Co więcej, oświetlenie to nie tylko lampa na suficie czy listwy LEDowe w kuchni – tutaj inspiracje można czerpać z dzieł światowej klasy projektantów, czy mistrzów w tworzeniu oryginalnych świateł. Wystarczy zobaczyć lampy sufitowe wykonane z potłuczonych naczyń, czy instalacje świetlne stworzone na podobieństwo… chmur. Co więcej, oświetlenie można również tworzyć własnoręcznie – pozwoli to stworzyć unikatowe lampy nie wydając fortuny. Rozwiązania DiY w zakresie oświetlenia wciąż nie są tak popularne jak te dotyczące mebli, więc nadal zostaje nam duże pole do popisu i możliwości wyrażenia własnego stylu.

Pamiętajmy o dodatkach

Nie bójmy się kontrastu. Dodatki, podobnie jak dobrze dobrane oświetlenie, potrafią nawet najstarszemu wnętrzu dodać powiewu świeżości i nowoczesności. Stonowane wnętrza zestawione z intensywnymi i odważnymi akcentami kolorystycznymi są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, które na chwilę obecną nie planują gruntownego remontu.

Pamiętajmy, że aby stworzyć niebanalne wnętrze często wystarczy drobna, acz efektowna zmiana. Nie zawsze potrzebujemy generalnego remontu i pięciocyfrowych kwot na koncie, aby stworzyć wymarzone wnętrze, którego inni będą nam zazdrościć

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.