Shadow

Organizacja wesela krok po kroku

pexels-photo-5

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu dwójki zakochanych – mieszkanka emocji, towarzystwo najbliższych i wydarzenie, które na zawsze zmieni ich życie. Ważne zatem jest, by odpowiednio ten dzień zaplanować. I chociaż coraz modniejsze jest zlecanie planowania wesela odpowiednim firmom, to sporo Panien Młodych decyduje się na samodzielne planowanie. Z naszym poradnikiem jak zrobić to krok po kroku, nic nikomu nie umknie.

Rok przed ślubem

To właściwie dobre miejsce na rozpoczęcie planowania. Na pewno zacząć musimy od zdecydowania jaką formę ślubu wybierzemy. Czy będzie to ślub kościelny, cywilny a może konkordatowy? Kiedy już uda się to nam ustalić, czekają nas wizyty w kościele i USC by zaplanować wstępnie termin. Z terminem czas na rezerwowanie sal weselnych – tutaj warto za wczas pomyśleć jaka stylistyka ślubu nas interesuje. Kiedy mamy z głowy salę, terminy i „papierkowe” roboty czas na określenie wstępnej liczby gości oraz priorytetów.

10 miesięcy przed ślubem

Czas zaczyna szybko uciekać. 10 miesięcy przed ślubem warto umówić się na nauki przedmałżeńskie. Im szybciej to zrobimy, tym szybciej będziemy mogli przejmować się innymi kwestiami. Kolejną ważną sprawą jest przygotowanie budżetu całego wydarzenia, czyli ustalenie ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na wesele. Dodatkowo jest to ostatni dzwonek na zarezerwowanie terminów u fotografa, oprawy muzycznej jak przykładowo dj śląsk i kamerzysty.

8 miesięcy przed ślubem

Wielkie planowanie czas zacząć – tutaj mam na myśli stworzenie ogólnego harmonogramu przygotowań. Rozpisz kto czym się zajmuje, kiedy powinno być coś zrobione. Zapisuj wszystkie szczegóły. Teraz jest też najlepszy moment by zacząć poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej. Zarezerwuj też osoby odpowiedzialne za Twój makijaż w dniu ślubu, za Twoje włosy oraz przygotowanie kwiatów do wystroju. No i czas planować podróż poślubną!

6 miesięcy przed ślubem

W tym momencie czas już właściwie depcze nam po piętach i musimy przyśpieszyć z wszystkim. Czas na zamówienie zaproszeń, zakupy Pana Młodego, czas na znalezienie odpowiednich obrączek. Dodatkowo warto już zacząć dbać o kondycję skóry i włosów by do czasu wesela były w nienagannym stanie. Ważny jest też kontakt z salą w sprawie ustawienia menu, przedstawienia podwykonawców oraz skontrolowanie jak wszystko będzie wyglądać. No i przychodzi sprawa transportu zarówno dla Pary Młodej jak i gości.

4 miesiące przed ślubem

Przyszła pora i na tort. Ciekawym rozwiązaniem jest jego degustacja i ustalenie szczegółów. Pani Młoda powinna też pomyśleć o zakupie dodatków jak obuwie, bielizna. Przed Wami też istotna decyzja- komu zaproszenia wręczyć osobiście a komu wysłać. Jest to też najlepszy czas na sporządzenie listy gości.

2 miesiące przed ślubem

Tutaj powinna być znana dokładna liczba gości więc potwierdzić należy wszystko w hotelu, restauracji oraz wykonawcy odpowiedzialnemu za trunki. Jeśli drukujemy plakietki z nazwiskami gości to należy to zrobić teraz. Próbny makijaż, fryzura – to lepiej wykonać odpowiednio wcześniej by w razie niepowodzenia móc zmienić koncepcje.

2 tygodnie przed ślubem

Czas zapiąć wszystko na ostatni guzik. Przygotować dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa, spakować się na podróż poślubną no i pozwolić świadkom zorganizować nasze wieczory – panieński i kawalerski.

Dzień przed

Czas na relaks!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *