Shadow

Nowy rok – nowe możliwości w poczęciu dziecka.

142106035717683000

Po pierwsze kiepska diagnostyka.
Niestety poziom leczenia nie wszędzie jest taki, jaki powinien być, a w związku z czym lekarz ginekolog z miasta X może mieć zupełnie inne sukcesy w prowadzeniu pary starającej się o dziecko niż lekarz z miasta Y. Co więcej w niektórych mniejszych miastach zwyczajnie brakuje lekarzy ściśle zajmujących się niepłodnością. Samo wykonanie badania ginekologicznego i określenie jajeczkowania bowiem tu nie wystarcza, tak samo, jak wykonanie podstawowych badań krwi i analizy nasienia u partnera. Tu potrzebna jest szczegółowa diagnostyka wykonana w specjalistycznych ośrodkach pod okiem osób, które w tym temacie specjalizują się od lat. W związku czym wydanie chociażby 100 czy 150 zł na poradę w miasteczku do 50 mieszkańców często mija się z celem, gdyż wydanie tej samej kwoty w klinice miasta wojewódzkiego przynosi już zupełnie inne efekty. Kliniki leczenia niepłodności to obecnie najlepsze wyjście dla par starających się o dziecko, dlatego już teraz udostępniamy Państwu link do miejsca, w którym znajduje się spis takich miejsc w Polsce – http://www.ekliniki.pl/centra-gabinety/typ_leczenie-nieplodnosci.

Po drugie utrudniony dostęp do naprawdę dobrych specjalistów.
Młodzi ludzie, którym przyszło zmagać się z problemem niepłodności oczekują, że wybierając lekarza prowadzącego ich przypadek wybierają specjalistę wysokiej klasy, a to oznacza, że chcą być dokładnie informowani o wszelkich metodach na zapłodnienie, a także, że w razie potrzeby zostaną przekierowani w inne miejsce, bardziej dla nich odpowiednie. Przeciąganie wizyt u jednego lekarza bez uzyskania choćby cienia szansy na ciążę zupełnie mija się z celem.

Po trzecie marny poziom informowania społeczeństwa o dostępnych metodach poczęcia dziecka.
Wydaje się, że w tym temacie powiedziano już wszystko, że ludzie zdają sobie sprawę z tego, jakie w Polsce istnieją metody na poczęcie dziecka, a jednak tak nie jest. Rząd skupił się na dofinansowaniu procedury In Vitro i szczegółowym informowaniu właśnie o tej metodzie, a jednocześnie nie udostępnia newsów o tym, że istnieje chociażby naprotechnologia, jako metoda skutecznego uzyskiwania ciąż. Metoda z długoletnią tradycją i równie dobrymi wynikami. Więcej na ten temat dowiedzą się Państwo czytając artykuły w serwisie eKliniki.pl.

Rzetelne informowanie, skrupulatne wykonywanie nawet pozornie zbędnych badań, a także leczenie holistyczne powinno być normą nie tylko dla osób starających się o potomstwo, ale także dla wszystkich pacjentów, bez względu na chorobę, z jaką przyszło im żyć. U takich lekarzy chcemy się wszyscy leczyć.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem www.ekliniki.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *