Shadow

Niezbędne meble w przedpokoju

gammobl

Przechowywanie garderoby oraz wielu innych rzeczy jest często sporym problemem. Szczególnie widać to w mieszkaniach i niewielkich domkach, gdzie powierzchnia jest dość ograniczona. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie jednego pomieszczenia dodatkowego w którym będzie się przechowywać ubrania, czy też niepotrzebne w danej chwili walizki, sprzęt sportowy. Właściciele niewielkich powierzchni mieszkaniowych muszą sobie radzić wykorzystując każdy centymetr powierzchni jakie mają do dyspozycji.

Doskonałym więc rozwiązaniem na problem z przechowywaniem rzeczy wydają się garderoby do przedpokoju. Przedpokój to niewielkie pomieszczenie, które zazwyczaj nie jest doceniane. Jednak to niewielkie pomieszczenie za drzwiami naszego mieszkania może odgrywać pierwszorzędną rolę w zapewnieniu wygody mieszkańcom oraz ich gościom.

Do niedawna, było to miejsce, w którym postawione były szafy na ubrania. W niektórych mieszkaniach do tej pory tam stoją, jednak z chwilą kiedy pojawiły się nowe możliwości przechowywania ubrań wielu zdecydowało się na montaż garderoby do przedpokoju. Garderoba wykorzystuje zazwyczaj naturalną wnękę, która powstaje w przedpokoju.Pozwala to nie tylko na zmniejszenie kosztów montażu garderoby do przedpokoju, ale przede wszystkim umożliwia wykorzystanie powstałej przestrzeni na półki i półeczki.

Takie rozwiązanie, pozwala na rezygnację z boczków oraz tylnej ściany garderoby i skupienie się głównie na rozkładzie wieszaków, czy też półek. Większość osób decydując się na montaż garderoby do przedpokoju, woli jak szafa jest zamykana za pomocą drzwi przesuwnych. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż pozwala to na korzystanie z szafy również w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Nie trzeba wówczas otwierać drzwi jak w klasycznej szafie, a tylko lekko je przesunąć. Trzeba jednak pamiętać o tym, że szyny na których się poruszają drzwi lubią się czasem wyginać, co może skutkować utrudnieniem w otwieraniu.

Montując zabudowaną garderobę w przedpokoju, trzeba pamiętać, że jej głębokość nie może być większa niż wnęka utworzona przez ściany i ze o głębokości, którą pragnie się uzyskać, trzeba jeszcze doliczyć około 10cm na same drzwi przesuwne.

W niewielkich pomieszczeniach mieszkalnych każdy centymetr powierzchni jest ważny. Dlatego rozsądnym wydaje się umieszczenie garderoby w przedpokoju. Podczas jej planowania trzeba dokładnie przemyśleć, co będzie w niej przechowywane. Czy będzie to tylko szafa n ubrania, a może garderoba ta połączy również w sobie elementy pawlacza, gdzie przechowywać się będzie również niepotrzebne w danej chwili rzeczy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *