Shadow

Niemowlę bardzo płacze przed zaśnięciem

Przyjście na świat dziecka jest dla rodziców i całej najbliższej rodziny wielką radością, ale też i stresem. Młodzi rodzice często są pełni obaw, gdyż boją się, że nie sprostają temu trudnemu zadaniu, jakim jest niewątpliwie wychowanie dziecka. Aby ten stres nieco zminimalizować, to warto znać kilka sposobów na to, aby te pierwsze dni, tygodnie i miesiące minęły bez większych niespodzianek i stresów.

Choć w większości przypadków niemowlęta śpią bardzo sporo i bez problemu zasypiają, to jednak zdarzają się dzieci takie, które mają problem z zaśnięciem i bardzo mocno wówczas płaczą. Choć są to sytuacje przejściowe, to jednak taki płacz dziecka potrafi nieźle nastraszyć i wymęczyć rodziców.

Głównym powodem mocnego i długotrwałego płaczu u niemowląt, zwłaszcza porą wieczorną są kolki. Przez cały dzień dziecko wraz z pokarmem dostarcza do jelit powietrza, które potem powoduje bóle brzuszka i stąd bierze się płacz i histeria. Gdy już dojdzie do takiej sytuacji to niestety trzeba to przeczekać, choć warto wypróbować kilka dostępnych sposobów. Przede wszystkim podajemy dziecku kropelki na kolkę. Kolejna sprawa to delikatne masaże brzuszka, które wykonuje się zawsze zgodnie ze wskazówkami zegarka. Do masażu warto zastosować lekko podgrzaną oliwkę, którą smarujemy dłonie i tak przystępujemy do masażu.

Aby w następnym dniu uniknąć wieczornego płaczu, to warto przez jakiś czas podawać kropelki na kolkę regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Warto stosować również butelki i smoczki antykolkowe, które nieco zniwelują przykre dolegliwości. Kolejna sprawa to podawanie w ciągu dnia herbatki z koperku i melisy, które uregulują trawienie i nieco uspokoją.

Ważną sprawą są również wieczorne rytuały, których należy przestrzegać. O tej samej godzinie codziennie kąpiemy, masujemy, karmimy i tulimy do snu. Dziecko będzie spokojniejsze, gdy będzie wiedziało, co je czeka.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *