Shadow

Niania: Jak w miły sposób zwrócić uwagę niani w kwestii sprawowanej opieki. Przygotuj się do rozmowy.

niania

Wybranie odpowiedniej kandydatki na opiekunkę dla naszego dziecka stanowi niemałe wyzwanie. Obecnie wiele kobiet uważa, że idealnie nadają się do wyżej wymienionego zawodu. Jednak pamiętajmy – wybór dobrej niani jest szalenie istotny, ponieważ osoba ta prawdopodobnie na trwale wpisze się w życiorys naszej pociechy. Na co więc zwracać uwagę poszukując odpowiednią kandydatkę? A następnie, jak rozmawiać z opiekunką, aby przejrzyście przedstawić jej nasze oczekiwania?

Uważamy, iż chyba najlepszym wyjściem z sytuacji, jest skorzystanie w tym wypadku z pomocy specjalistów. Mianowicie – istnieje teraz wiele portali, które oferują pomoc w znalezieniu dobrej i kompetentnej opiekunki dla naszego dziecka. Portal www.niania.pl jest godną polecenia platformą, gdzie w bardzo łatwy sposób możemy znaleźć pomoc. Rejestracja jest szybka, a następnie poszukujemy konkretnej osoby w naszej okolicy. Oczywiście można wybierać kandydatki także na własną rękę. Tutaj ważne jest to, żeby napisać odpowiednie ogłoszenie i zamieścić je w gazecie czy internecie. Następnie przeprowadzamy selekcję wśród kandydatek i zapraszamy na rozmowę te, które naszym zdaniem wypadły najlepiej. Pamiętajmy, iż pierwsza rozmowa może odbyć się telefonicznie. Już wtedy można ocenić czy kandydatka robi na nasz pozytywne wrażenie. Podczas pierwszej rozmowy należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Przede wszystkim, zachowajmy trzeźwość umysłu, jak i zdolność do wnikliwej obserwacji. Tak naprawdę każdy szczegół może okazać się ważny. Nasza osobista intuicja może okazać się niezwykle pomocna. Jeżeli cokolwiek podpowiada nam, iż dana osoba nie nadaje się do opieki nad naszym dzieckiem, to nie powinniśmy jej zatrudniać. Nawet, jeżeli posiada niesamowite kwalifikacje oraz referencje.

Kluczowa, jak zwykle zresztą, jest rozmowa. W momencie, kiedy wybierzemy już idealną kandydatkę, musimy liczyć się z tym, iż pojawią się sytuacje, w którym będziemy musieli odbywać konwersacje. Chodzi o nasze dziecko, dlatego mamy prawo wnikać w opiekę sprawowaną nad nim przez opiekunkę. Jeżeli cokolwiek nam nie odpowiada, to należy wprost mówić o swoich spostrzeżeniach. Bez wątpienia, ułatwi to życie nam, jak i pracę niani. Wiadomo, iż każdy człowiek posiada inne podejście do wychowania, dlatego tak ważne jest, aby już na początku wyznaczyć pewne granice. Oznajmić opiekunce, co uważamy za stosowane i jakie wartości ma ona przekazywać naszemu dziecku. Tak naprawdę rozmowa jest nieunikniona i nie można się jej bać. Jest to kluczowa rzeczy, której musimy dokonać. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, znalezienie odpowiednie osoby do opieki wcale nie jest łatwym zadaniem. Z tego właśnie względu, ustalmy od samego początku, jakie mamy oczekiwania w stosunku do niani oraz jakie kwalifikacje są naszym zdaniem potrzebne. Podczas rozmów należy zadawać sporą ilość pytań, w końcu chodzi o dobro dziecka – jego komfort psychiczny, bezpieczeństwo oraz o naszą „spokojną głowę”, w momencie kiedy będziemy zostawiać dziecko pod opiekom niani. Zawsze należy zachować dystans i pewną dozę rozsądku, bo jak wiadomo – każdy chce się przedstawiać z jak najlepszej strony, a informacje mogą czasem mijać się z prawdą.

Reasumując, jeśli pragniemy znaleźć idealną opiekunkę dla dziecka, to najrozsądniej skorzystać z pomocy tych, którzy się na tym znają. Portal Niania.pl posiada naprawdę dobry wybór w osobach, które pragną pomagać zapracowanym rodzicom. Co jest tutaj istotne, są to ludzie, którzy zostali sprawdzeni przez innych. Nie ważne czy potrzebna wam opiekunka do dziecka we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie czy Katowicach – portal Niania.pl to świetne rozwiązanie dla każdej rodziny – spora ilość chętnych do pracy kobiet, które po prostu kochają dzieci.

Zachęcamy do korzystania z portalu, ponieważ dla każdego liczy się bezpieczeństwo najmłodszych. Strasznie istotne jest również to, aby nigdy nie angażować opiekunki do dziecka pochopnie. Powinniśmy dać sobie na to wystarczającą ilość czasu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *