Shadow

Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni

13_Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni (2)

Od kilku lat architekci stawiają na wnętrza łączące minimalizm i nowoczesne technologie. Jednak jeśli nie przepadamy za surowością minimalnych wnętrz, możemy skorzystać z innych, równie modnych obecnie rozwiązań aranżacyjnych. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym.

Kuchnia to ważne miejsce w domu, ponieważ tutaj celebrujemy chwile spędzane wspólnie z rodziną. Obecnie dąży się do tego, by pomieszczenie kuchenne było tak samo reprezentatywne jak salon.

Kuchnia minimalistyczna

Minimalistyczne rozwiązania to gwarancja czystości i przejrzystości wnętrza. Sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych kuchniach oraz w aneksach kuchennych. Zwłaszcza niewielkie kuchnie urządzone w minimalistycznym stylu zyskają na funkcjonalności – mniejsza liczba przedmiotów wokół usprawnia poruszanie się i przygotowanie posiłków. Barwy w kuchni minimalistycznej powinny być neutralne, monochromatyczne, najlepiej utrzymane w kolorystyce bieli, czerni i szarości.

13_Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni (3)

Styl industrialny

Ciekawym stylem, który tak samo dobrze sprawdzi się w kuchniach o dużym, jak i małym metrażu, jest styl industrialny – jako barwy podstawowe wykorzystuje się w nim czerń i biel.

Kolejnym wariantem stylu industrialnego są betonowe tynki lub imitacja betonu. Rozwiązanie to jest bardzo modne – nie tylko niezwykle efektownie wygląda, a w dodatku jest ono tanie. Kolejny plus stanowi fakt, że takie ściany o wiele trudniej zabrudzić.

Styl orientalny, styl retro

Innym sposobem, aby nasza kuchnia zyskała modny wygląd, jest zastosowanie stylu orientalnego. Najbardziej interesującymi nas barwami będą tutaj te w energetycznych tonacjach – czerwienie, żółcie i pomarańcze. Do nich możemy dobrać miękkie tkaniny lub postarzane drewno wzbogacające kuchenną przestrzeń. Możemy udekorować wnętrze przyprawami ukrytymi w przezroczystych słoiczkach i pudełkach.

Jeżeli nie odpowiada nam żadne z modnych rozwiązań tego roku, możemy zdecydować się na urządzenie kuchni w stylu retro, który również powrócił do łask. Retro można zastosować dwojako: wybrać do naszej kuchni sprzęty lakierowane, o zaokrąglonych rogach, a ściany pomalować na pastelowe kolory lub w kuchennej przestrzeni ustawić lakierowany, drewniany stół oraz stare krzesła. Na rynku dostępnych jest wiele gadżetów i rozwiązań stylizowanych na te z minionej epoki.

13_Najnowsze trendy w projektowaniu kuchni

Przedstawione style doskonale sprawdzą się zarówno w kuchniach otwartych, jak i zamkniętych, małych i tych większych, a także w aneksach kuchennych. Więcej pomysłów na ciekawe i modne projekty kuchni znajdziemy na Zmieniamy Miasto w zakładce dizajn&wnętrza.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *