Shadow

Jak pozbyć się kurzajek?

fashion-person-hands-woman

Kurzajki to rodzaj brodawek, które atakują skórę najczęściej na dłoniach lub podeszwach stóp. Są to zmiany bardzo szpecące i choć nie bolą to należy od razu po ich pojawieniu się rozpocząć z nimi walkę. To niezwykle istotne gdyż wirus brodawczaka, który je wywołuje jest bardzo zaraźliwy i bardzo szybko pojawią się na naszej skórze kolejne zmiany, a co też niezwykle istotne, zarazimy nimi innych domowników.

W aptekach jest mnóstwo preparatów, które skutecznie rozprawią się z tym niechcianym intruzem, jednak walka z nimi nie zawsze jest prosta. Jest to uzależnione od rodzaju brodawki i od miejsca ich występowania. O wiele łatwiej schodzą bowiem brodawki podeszwowe niż te zwykłe, które najczęściej lokują się na naszych dłoniach, a w szczególności na palcach.

Z tego względu, że kurzajki są wywoływane przez wirusa, to warto z nimi walczyć kompleksowo. Zatem obok środków chemicznych, które służą głównie do wypalania czy wymrażania, wzmocnijmy też swój organizm od wewnątrz. Na wszelkie wirusy jest dobra odporność, a zatem łykajmy tran i czosnek w kapsułkach. Pamiętajmy też o zdrowym odżywianiu, a w szczególności o jedzeniu dużych ilości warzyw i owoców.

Ze środków chemicznych najlepiej wybierzmy te, które zawierają kwasy. Choć działają nieco wolniej od wymrażaczy, to jednak są o wiele bezpieczniejsze, zwłaszcza w warunkach domowych. Pamiętajmy o tym, aby przy smarowaniu kurzajek być regularnym, bo tylko tym sposobem je zlikwidujemy. Nie zniechęcajmy się od razu, gdyż niekiedy potrzeba nawet kilku miesięcy regularnego stosowania, aby zmian całkowicie ustąpiła. Kurzajki mają bowiem głębokie korzenie, które tkwią w naszej skórze i gdy ich do końca nie wyleczymy, to za jakiś czas znów się pojawią.

Kurację chemiczną można również wzmacniać domowymi sposobami i tutaj najlepiej sprawdzi się smarowanie zmian surowym ziemniakiem czy sokiem z cytryny.

Gdy jednak te wszystkie sposoby nie pomogą, to konieczna będzie wizyta u dermatologa i być może chirurgiczne usunięcie uciążliwych zmian. Nie trzeba tutaj się bać gdyż obecne metody zabiegów są przeprowadzane w sposób mało inwazyjny i bezbolesny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *