Shadow

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas i nie ma lepszego sposobu na spędzenie go niż wizyta na jednym z najlepszych jarmarków świątecznych w Europie! Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnego targu, nowoczesnego podejścia do świąt, czy czegoś wyjątkowego, w całej Europie jest mnóstwo jarmarków bożonarodzeniowych do odkrycia. Od tradycyjnych rynków w Niemczech i Austrii po współczesne rynki w Londynie i Francji – oto kilka najlepszych jarmarków świątecznych w Europie, które warto odwiedzić w tym sezonie świątecznym.

Niemcy są kolebką tradycyjnych jarmarków bożonarodzeniowych i można je znaleźć w całym kraju. Do najbardziej znanych należą Christkindlesmarkt w Norymberdze, Cannstatter Volksfest w Stuttgarcie i Wintermarkt w Aachen. Znajdziesz tu stragany z szerokim asortymentem sezonowych przedmiotów, od ozdób świątecznych po ręcznie robione prezenty. Na wielu rynkach można spotkać kolędników, chóry i zespoły muzyczne, które tworzą prawdziwie świąteczną atmosferę.

Austriackie jarmarki bożonarodzeniowe są często postrzegane jako bardziej wyrafinowane niż te w Niemczech, ponieważ kładą nacisk na lokalny kunszt, rzemiosło i tradycję. Najpopularniejszy jest wiedeński Christkindlmarkt, gdzie na straganach można kupić pyszne świąteczne smakołyki i mnóstwo dekoracji. Inne popularne targi to Christkindlmarkt w Innsbrucku i Adventmarkt w Salzburgu.

Jarmarki bożonarodzeniowe we Francji to eklektyczna mieszanka tradycji i nowoczesności, a na wielu z nich można znaleźć lodowiska, programy rozrywkowe i mnóstwo świątecznego jedzenia. Najsłynniejszym z nich jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu, który jest uważany za jeden z najlepszych jarmarków świątecznych w Europie. Inne popularne jarmarki to paryski Marche de Noel i Grand Marche de Noel w Lille.

W Londynie jest mnóstwo jarmarków świątecznych, od tradycyjnych po nowoczesne. Największym i najbardziej popularnym jest Winter Wonderland w Hyde Parku, gdzie znajduje się mnóstwo straganów, przejażdżek i atrakcji. Inne jarmarki to Southbank Centre’s Winter Market, Covent Garden’s Christmas Market i South Kensington’s craft and shopping markets.

Jeśli masz ochotę na coś bardziej niezwykłego, to świetnym wyborem jest brukselski targ cudów zimowych. Znajdziesz tu ogromną choinkę, tradycyjne świąteczne stragany i lodowisko. Nie brakuje też rozrywek, takich jak muzyka na żywo, teatr uliczny czy fajerwerki.

To tylko kilka z najlepszych jarmarków świątecznych w Europie – jest ich o wiele więcej do odkrycia. Upewnij się więc, że znajdziesz czas, by odwiedzić jeden z nich w tym sezonie świątecznym, a nie pożałujesz!

Przeczytaj także