Shadow

Jak zrobić domowe jedzenie dla reniferów

W tym sezonie świątecznym poczuj ducha świąt, przygotowując domową karmę dla reniferów! Pokarm dla reniferów to mieszanka ziaren i owsa, zwykle rozsypywana na zewnątrz w noc wigilijną, aby renifery mogły ją znaleźć i zjeść, kiedy przyjdą dostarczyć prezenty. Dzieci uwielbiają robić i posypywać jedzenie dla reniferów w Wigilię, więc dlaczego nie zrobić tego samemu? Oto jak:

Zacznij od zebrania składników: owsa, kukurydzy, pszenicy i ptasiego ziarna. Możesz je znaleźć w sklepie spożywczym w dziale z artykułami do pieczenia.

Następnie wymieszaj wszystkie składniki w dużej misce.

Teraz jesteś gotowy do zapakowania jedzenia dla reniferów. Możesz je umieścić w małych plastikowych torebkach na przekąski lub w ładnym pojemniku, np. słoiku.

W Wigilię posyp jedzenie dla reniferów na zewnątrz, na podwórku lub na ganku. Dzieci będą zachwycone, gdy zobaczą iskry w nocy i będą mogły uwierzyć, że renifery Mikołaja mogły się zatrzymać.

Przygotowanie własnej, domowej karmy dla reniferów to świetny sposób, by poczuć świątecznego ducha. Zbierz składniki, wymieszaj je razem, zapakuj i rozsyp na zewnątrz w wigilijną noc. Z pewnością wywołasz uśmiech dzieci, a kto wie, może nawet wizytę reniferów Świętego Mikołaja!

Przeczytaj także